banner461
banner195

Nevşehirli Aile Bebeğine şehit Ömer Halisdemir'in ismini verdi

İstanbul'da yaşayan Nevşehirli gurbetçi ailemiz yeni doğan bebeklerine demokrasi şehidi Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halis Demir’in ismini verdiler.

Nevşehirli Aile Bebeğine şehit Ömer Halisdemir'in ismini verdi
18 Ağustos 2016 Perşembe 17:13

banner143
banner134
15 Temmuz Darbe girişiminde İhanet gecesinin ilk kurşununu sıkarak hainlere çok büyük darbe indiren ve sonrasında 30 kurşunla şehit edilen Kahraman Askerimiz Ömer Halisdemir’in şahadetinden sonra yurt çapında dünyaya gelen pek çok bebeğe Ömer, Ömer Halis, Ömer Halisdemir isimleri veriliyor.

İşte İstanbul'da yaşayan Nevşehirli Demir ailesi, yeni doğan bebeklerine darbe girişiminde Şehadeti göze alarak vatanı için darbeci generali gözünü kırpmadan vuran Şehidimiz Ömer Halisdemir'in adını verdi.

İstanbul Yeni Bosna'da yaşayan Nevşehirli gurbetçi bir aile, yeni doğan bebeklerine FETÖ'nün darbe girişimi sırasında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adını koydu.


"HEM ŞEHİDİN İSMİNİ YAŞATSIN HEM DE ONUN GİBİ YİĞİT OLSUN"

​İstanbul Yenibosna'da ikamet eden ve Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine bağlı Çakıllı Köyü kütüğüne bağlı Kadir ve Ulviye Demir çifti, 11 Temmuz'da doğan bebeklerine, FETÖ'nün darbe girişiminde şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ismini verdi. 

Türkiye’nin pek çok yerinde olduğu gibi Nevşehirli Ailemizinde yeni doğan bebeklerine Kahraman Askerimiz Ömer Halisdemir’in isminin verilmesi, akıllara “Biz bir ölür bin diriliriz” marşını getirirken, zalimlere de milletimizin bu tutumu korku salıyor.


Baba Kadir Demir, www.fibhaber.com haber merkezine yaptığı açıklamada, yeni doğan oğluna "Ömer Halis Demir" ismini verdiklerini belirterek, "Hem şehidimizin ismini yaşatmak hem de oğlumun da Şehit Ömer Halisdemir gibi yiğit ve kahraman olmasını istediğim için bu ismi verdim." dedi.


Merhum askerimizin kahramanlık dolu hikâyesi ve Türkiye’nin darbecilerin ihanetinden kurtulması adına yaptıkları Türk Milleti tarafından takdirle karşılanırken, doğan bebeklere de ismi veriliyor.


Ömer Halisdemir kimdir?

Ömer Halisdemir Türk asker. 15 Temmuz 2016'da FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevliyken, komutanlığı ele geçirmeye kalkışan darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldüren koruma astsubayıdır.

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan askeri darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda, Komutanlığı ele geçirmeye çalışan Tuğgeneral Semih Terzi'yi komutanlığı ele geçirmesi girişimi sırasında başından vurarak öldürmüştür. "Vur" emrini Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral (Daha sonra Korgeneralliğe terfi etmiştir) Zekai Aksakallı tarafından vermiştir.

Yedi çocuklu bir aileden gelen Ömer Halisdemir çocukluğunu Niğde'nin Çukurkuyu beldesinde geçirmiştir. Çukurkuyu'da okul sonralarında çobanlık yapmıştır. Hatice Halisdemir ile olan evliliğinden Elifnur ve Doğan Ertuğrul adlarında iki çocuk sahibi olmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurt içinde ve yurt dışında görev yapmıştır. Babası Hasan Hüseyin Halisdemir'in aktardığı bilgiye göre, vurduğu komutan Semih Terzi ile Afganistan'da birlikte görev yapmıştır.

Ömer Halisdemir, darbe girişimin seyrini değiştiren isimlerin başında gelmektedir. Gösterdiği üstün kahramanlık sonrası birçok yere ismi verilmiştir. Şehit edildiği noktada bir anıt heykelinin yapılacaktır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Helal olsun - 2 yıl önce
Allah analı babalı büyütsün
MasAllah
Ailesine de duyarlılığı için tesekkür ederim
Avatar
ibrahim - 2 yıl önce
Allah analı babalı büyütsün inşAllah