banner461
banner195

Nevşehirli Atletler Kampta

Nevşehirli 15 atletlerimiz Kapadokya Kamp Eğitim Merkezinde iki hafta sürecek olan kampa girdi. Sporcularımız Dünya Gençler Şampiyonasına ve Avrupa Gençlik Olimpik Oyunlarına (EYOF) iki antrenörümüzün nezaretinde günde çift antrenman yaparak hazırlanmaktadır.

Nevşehirli Atletler Kampta
04 Şubat 2013 Pazartesi 14:46

banner143
banner134

 Atletizm antrenörümüz Resül KÖSTEKÇİ yaptığı açıklamada “25 Ocak tarihinde Kapadokya Kamp Eğitim Merkezinde 15 sporcumuzla hazırlık kampına başladık. EYOF a hazırlanan sporcularımızdan Oğuzhan BENLİ İstanbul’da yapılan yarışmada 400 mt yi 54 saniyede koşarak Türkiye ikincisi oldu. Sporcumuz bunu geliştirip 50 veya 49 saniyeye düşürdüğünde EYOF ta madalya alma şansına sahip olacaktır. Dünya gençler şampiyonasına milli sporcularımızdan  Turgay BAYRAM hazırlanıyor. Bu sene yine atletizm geliştirme yarışmaları var. Hedefimiz hem Dünya Şampiyonasından hem de EYOF tan madalya kazanabilmektir.

Bir ilin atletizmdeki başarılarının devam edebilmesi için alt yapıdaki sporcuların olması gerekmektedir. Alt yapıdan sporcu yetiştirebilmek için antrenör arkadaşımız İsa DEMİR ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde bir proje hazırlayıp hayata geçirdik. 2001 ve 2002 doğumlu çocuklarımızla yarışmalara hazırlanıp inşallah onlar da ağabeyleri gibi madalyalar alıp milli takıma girmek için mücadele edeceklerdir.  Kamplar başarıların elde edilebilmesi için çok önemlidir. Kamplarda düzenli beslenme, düzenli dinlenme 24 saat hoca gözetiminde olup antrenman yapmaları başarıya daha hızlı bir şekilde ulaştırmaktadır. Bize bu imkanı veren İl Müdürümüz Mustafa ÜNLÜER’ e hem kendi hem de sporcularım adına teşekkür ederim.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.