banner461
banner195

Nevşehirli Çiftçiler Tarımal Sorunlar İçin Tekrar Bir Araya Geldiler

Derinkuyu bölge çiftçileri tarımsal sulamadan kaynaklanan sorunların çözümü için ikinci kez bir araya geldiler.

Nevşehirli Çiftçiler Tarımal Sorunlar İçin Tekrar Bir Araya Geldiler
14 Aralık 2012 Cuma 15:16

banner143
banner134

 Derinkuyu Ziraat Odası Başkanlığı’ında yapılan toplantıya  Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı Ahmet Balcı, Ziraat Odası Başkanı Yavuz Şen, Ak Parti İlçe Başkanı Serdal Pala, CHP İlçe Başkanı Zeki Şener Taşkesen, MHP İlçe Başkanı Arif Aytekin, ve mautarlar katıldı.

Toplantıda Tarımsal sulamada kullanılan elektrik borçlarının yeniden yapılandırılması, elektrik faturalarının yılda iki kez ödenmesi, patateslerin pazarlanması gibi hususların yetkililere aktarılması ve bir komisyon oluşturulması kararlaştırıldı. Ayrıca Komisyonun ilk ziyaretinin Ak Parti İl Başkanlığına olacağı belirtildi.

 

Yapılan konuşmalarda patatese teşvik priminin Nisan ayı sonuna kadar devam edeceği, ilçede 500 ila 600 bin ton civarında patates fazlalığının olduğu ve bu fazla patatesin iç piyasada tüketilmesi veya ihracat için teşvik priminin yükseltilmesinin talep edileceği ifade edildi.

Haber:Osman Aytekin


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan hüseyin - 5 yıl önce
göl'e su gelene kadar kurbağanın canı çıkacak. arkadaşlar sonuç yaz aylarında mı çıkacak, yılbaşı geldi patates depolar daha açılmadı, ee nasıl olacak.
Avatar
vatandaş - 5 yıl önce
devlet daha ne yapsın 6111 sayılı torba yasa ile tarımsal sulama borçlarınız zaten yapılandırıldı.bu yapılandırmadan faydalanmayanlar için her seferinde süreyi uzattı ama yinede memnun değilsiniz.bunca yıl elektriğe para vermeyip medaş özelleşince para vermek zorunuza gidiyor. bu patatesten her sene zarar edersiniz zaten ekmeyin o zaman arkadaş.