banner461
banner195

Nevşehirli Dağcılar Hasan Dağına Tırmandı

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Dağcılık İl Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu Hasan Dağı zirve tırmanışı 27-28 Nisan 2013 tarihlerinde 11 sporcumuzun katılımıyla gerçekleştirildi.

Nevşehirli Dağcılar Hasan Dağına Tırmandı
29 Nisan 2013 Pazartesi 17:45

banner143
banner134

 Nevşehir Gençlik ve Spor Kulübü dağcıları 3268 metre yükseklikte Gençlik ve Spor Bakanlığımızın flamasını açtılar.

Hasan Dağı Zirve faaliyeti 27 Nisan Cumartesi Aksaray Helvadere’ de bulunan Hasan Dağı Kampına varmasıyla saat 14:00 da başladı. Kampın kurulması sonrası dağa çıkılacak rota hakkında bir saatlik keşif turu yapılarak Jandarmaya faaliyet hakkında bilgi verildi. Aksaray Dağcılık İl Temsilcisi İsmail Demirezen tırmanış için gerekli bilgileri verdi. Tırmanış gece saat 03:30 da başladı ve saat 10:10 da sporcularımız zirveye ulaştı. Zirvede yarım saat dinlenme ve molanın ardından inişe geçildi. Saat 13:30 da tüm sporcularımız Ana kamp alanına ulaştı.

Nevşehir Dağcılık İl Temsilcisi Hasan DOĞAN, “Hiç bir aksilik çıkmadan gerçekleşen Hasan Dağı zirve faaliyetimiz sonucu tüm sporcularımızın bilgileri, tecrübeleri ve kondisyonları artmış oldu. Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü Dağcıları olarak faaliyetlerimize teknik gelişimimizi ve tecrübelerimizi artırarak devam etmeyi planlıyoruz. Bu tırmanışımızda bizden desteklerini esirgemeyen Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürümüz Mustafa ÜNLÜER ve çalışanlarına tüm sporcularımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.