banner461

Nevşehirli Gazeteciler Orta Asyalı Meslektaşlarıyla NTSO İftarında Buluştu

Nevşehirli Gazeteciler Orta Asyalı Meslektaşlarıyla NTSO İftarında Buluştu...

banner503
Nevşehirli Gazeteciler Orta Asyalı Meslektaşlarıyla NTSO İftarında Buluştu
07 Temmuz 2014 Pazartesi 14:14

banner143
banner134

 NEVŞEHİRLİ GAZETECİLER ORTA ASYALI MESLEKTAŞLARI  İLE

NTSO’NUN İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

 

Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon   Genel Müdürlüğü tarafından  TÜMEP (Türkiye Medya Eğitim Programı) çerçevesinde  Türkiye’ye davet edilen  15   gazeteci Nevşehirli Meslektaşları ile   Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası  İftar  yemeğinde buluştu.

Medya Eğitim Programı çerçevesinde Türkiye’ye gelen  Anadolu Ajans ve TRT ve Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde eğitim alan   Özbek, Moğol,Tacik,Kırgız Gazeteciler hafta sonu  düzenlenen Kapadokya turu sonrasında Nevşehir Ticaret ve  Sanayi Odası Yönetim Kurulu  M. Arif Parmaksız’ın konuğu oldular.

İftar Yemeğine NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız,Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Güner, NTSO Genel Sekreteri  İ. Hakkı Aydoğan, Başbakanlık  Basın Yayın Enformasyon Kayseri Bölge Müdürü Mehmet Uğurlu ,Basın yayın Enformasyon Genel Müdürü  Uzmanı Fatih Özdemir,Yasemin Kantar,Deniz Aygün Bayram, FİB Haber Merkezi Genel Koordünatörü Fikret Çapacı,İbrahim Uysal,Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti  Genel Sekreteri  Murat Şişman ve Nevşehir’de görev yapan gazeteciler katıldı.

Nevşehirli meslektaşları ile iftar yemeğinde buluşan  gazeteciler  yemek sonrası meslektaşları ile bilgi alışverişinde de bulundular.

İftar yemeği sonrası  gazetecilerle bir araya gelen  NTSO Yönetim Kurulu Başkanı  M. Arif Parmaksız,  Türk Cumhuriyetlerinden gelen gazetecilere  hitaben yaptığı konuşmada,  Türk Cumhuriyetleri ve Orta Asya ülkeleri ile Türkiye’nin tarihten gelen,soydan gelen ilişkilerinin olduğunu vurgulayarak, “Bizim sizlerle akraba bağımız var. Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Bu sebeple  bizler ülkelerimiz arasındaki ilişkileri geliştirmek pekiştirmek zorundayız.” Dedi.

Daha sonra sözalan Basın Yayın Genel Müdürlüğü Kayseri Bölge Müdürü Mehmet Uğurlu’da   Basın Yayın Enformasyon Genel  Müdürlüğü’nün  uygulamaya koyduğu TÜMEP Projesi’nin özellikle  dış basında Türkiye’nin ve Türk Basın ve Medyasının tanıtımında büyük önem taşıdığını belirterek NTSO Yönetim Kurulu Başkanı   M. Arif Parmaksız’a  ev sahipliğinden ötürü teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra M. Arif Parmaksız  Orta Asyalı Gazetecilere günün anısına  üzerinde kapadokya fotoğrafının bulunduğu cam saat hediye etti.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
başkanım - 6 yıl önce
arif başkanımız olmasa nevşehir bir hiç allah başımızdan eksık etmesın