banner461
banner195

Nevşehirli Hacılar yurda döndü

Hac ibadetini yapmak üzere Suudi Arabistan’a giden Nevşehirli hacı adayları, hac farizasını yerine getirerek kutsal topraklardan yurda döndü.Hac ibadetini tamamlayarak Nevşehir Kapadokya Havalimanına dönüş yapan hacıları aileleri ve yakınları...

Nevşehirli Hacılar yurda döndü
24 Eylül 2016 Cumartesi 12:59

banner143
banner134
Hac ibadetini yapmak üzere Suudi Arabistan’a giden Nevşehirli hacı adayları, hac farizasını yerine getirerek kutsal topraklardan yurda döndü.
Hac ibadetini tamamlayarak Nevşehir Kapadokya Havalimanına dönüş yapan hacıları aileleri ve yakınları karşıladı.
Yolculuklarında herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını söyleyen hacı adayları, kutsal topraklara Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonu ile gittiklerini, hac farizasını sıkıntısız olarak yerine getirdiklerini, beraberindeki kafile başkanı ve din görevlilerinin kendilerine her konuda yardımcı olduklarını söylediler ve teşekkür ettiler.
Hacılar, Havalimanında kendilerini karşılayan İl Müftülüğü personeline, Emniyet güçlerine, Havalimanı görevlilerine gösterdikleri güler yüz ve yardımlarından dolayı teşekkür ederken, güvenli bir şekilde kendilerini Nevşehir’e getiren uçak pilotu ve hosteslerine de teşekkür ettiler.
Havalimanı çalışanları, kutsal topraklardan getirdikleri hurma ve zemzemi ikram eden hacılara teşekkür ettiler.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.