banner461
banner195

Nevşehirli Hayırseverimiz Nevşehire 400 kişilik erkek ögrencu yurdu

Nevşehir'de hayırsever Armağan ailesinin yaptıracağı 450 kişilik yüksek öğrenim öğrenci yurdunun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Nevşehirli Hayırseverimiz Nevşehire 400 kişilik erkek ögrencu yurdu
11 Mart 2013 Pazartesi 16:53

banner143
Zafer Egitim Vakfi Temel Atma Toreni
İlgili Galeriye Git
banner134

 2000 Evler Mahallesi'nde Nevşehir- Avanos karayolu üzerindeki yaklaşık 2 bin metrekare alan üzerine yapılacak olan yüksek öğrenim öğrenci yurdunun temel atma törenine, Vali Abdurrahman Savaş, Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel ile hayırsever Yavuz Armağan ve Neriman Armağan katıldı.

 

 

Vali Savaş, törende yaptığı konuşmada, Nevşehir'in küçük ölçekli ancak köklü bir il olduğunu ifade ederek, "Hiçbir hemşehrimiz kendi doğduğu yerden kopmamış ve gönül bağı şeklinde devam ettiriyorlar. Doğdukları, büyüdükleri yerlere hayırlar, katkılar yapıyorlar. Bundan dolayı gururluyum" dedi.

 

Milletvekili Gizligider de, Nevşehirlilerin tüm Türkiye'de çok büyük bir fark ortaya koyduğunu belirterek, Nevşehir Üniversitesi'nin (NEÜ) yüzde 90'ının hayırsever desteği ile inşa edildiğini kaydetti.

 

Aynı durumun yurt inşaatlarında da geçerli olduğunu dile getirerek, hayırsever aileye teşekkür ettiğini söyledi.

 

Hayırsever Neriman Armağan ise böyle bir hayrı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını anlatarak, hayallerinin temelinin atıldığını belirtti.

 

Konuşmaların ardından Vali Savaş, Milletvekili Gizligider ve hayırsever Yavuz Aramağan ve eşi Neriman Armağan, düğmeye basarak temel atma törenini gerçekleştirdi.

 Nevşehirli Milletvekili Ebubekir Gizligider temel atma töreninde yaptığı açıklamasında Nevşehire 400 kişilik erkek ögrencu yurdu kazandìran Neriman ve Yavuz ARMAGAN ailesine tesekkur ediyoruz. Dualarla attik temelimizi, hayirli olsun dedi.

Yaklaşık 2 bin metrekare alan üzerinde 7 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip olacak olan 450 kişilik yüksek öğrenim öğrenci yurdunun, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında açılması planlanıyor.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.