banner461
banner195

Nevşehirli İş Adamı Ertaş; 'Yerli otomobile talibiz!'

Ertaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nevşehirli İş Adamı Musa Ertaş ;" Yerli Otomobil Fabrikası Nevşehir'de Kurulsun. Şimdiden 'İlk üretilecek yerli otomobillerin 10 adedine talibiz'..." dedi.

Nevşehirli İş Adamı Ertaş; 'Yerli otomobile talibiz!'
16 Kasım 2017 Perşembe 10:37

banner143
banner134
PETROL Ürünleri İşverenler Sendikası (PUİS) Kırıkkale Şube Başkanı ve Ertaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nevşehirli İş Adamı Musa Ertaş ; 5 babayiğit tarafından yapımı üstlenilen yerli otomobilin, ilimiz Nevşehir'de gerçekleştirilecek yatırımla üretilmesini istediklerini belirtti.

Nevşehirli İş Adamı Musa Ertaş, www.fibhaber.com'a yaptığı özel açıklamasında ; "Yerli Otomobil üretiminde şimdiden 10 aracına talibiz. Yerli Otomobil Fabrikasının Nevşehir'e gelmesi durumunda da elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizin taahhüttünü veriyorum" dedi.


Ertaş açıklamasında;" İlimizde Sanayinin gelişmesinin Kapadokya turizme asla zararı olmayacağı bilakis turizme ciddi katkı sağlayacağı kanaatindeyim. Bu sebeple bölge turizmcilerinden de bu konuda desteklerini bekliyoruz. Ayrıca böyle bir ağır sanayinin ilimize gelmesi durumunda tarıma sayılı sanayinin gelişiminede katkı sağlayacaktır. Bu fırsatın değerlendirilerek hem kamunun, hem siyasilerin, hemde üniversitemizin özel sektörle beraber kamuoyu oluştururak Nevşehir'e bu yatırımın gelmesi için gayret sarfedilmeli. Bende bir iş adamı olarak şahsım adına bu tür oluşumun her zaman yanında yer alacağımı belirttmek isterim." dedi.

Nevşehir her yönüyle avantajlara sahip bir şehir.​
Nevşehir'in ulaşım noktasında da sıkıntısı bulunmadığını vurgulayan Ertaş, "Nevşehir'imiz limanlara olan bağlantıları ve Kapadokya Havalimanı ile önemli bir konumdadır. Nevşehir, coğrafi konumundan dolayı, yatırım güvenliği bakımından da şanslıdır" ifadelerini kullandı.

Turizmi, tarımı, ticareti ve alt yapısı ile böyle bir yatırıma hazır bir şehir olan Nevşehir'in böylesine önemli bir yatırıma rahatlıkla ev sahipliği yapabileceğini belirten Ertaş, " Biz Ertaş Grup olarak, yerli otomobil fabrikasının ilimiz Nevşehir'de kurulmasını istiyoruz. Yerli otomobilin şehrimizde üretilmesi için elimizden gelen her türlü imkanı sağlayamaya hazırız" diye sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.