banner461
banner195

Nevşehirli Özel İnsanların Sevindiren Başarısı

Nevşehirli Sporcularımız Antalya’dan Madalya İle Dönüyor

Nevşehirli Özel İnsanların Sevindiren Başarısı
06 Kasım 2017 Pazartesi 13:29

banner143
banner134
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu(TÖSSF) tarafından Antalya’da 4-6 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Atletizm İç Anadolu Bölge Şampiyonası’nda,  Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü atletizm dalı sporcuları Merve Gündüz ve   Münise Yılmaz elde ettikleri başarılı sonuçlarla Nevşehir’in gururu oldular.
Antalya Lara’da bugün sona eren ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu(TÖSSF) tarafından AntayaLara’da  düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma İç Anadolu Bölge  Atletizm Bölge Şampiyonası’nda büyük bayanlar 100 metre yarışmasında Nevşehir Belediyesi Özel Eğitim Merkezi öğrencisi ve Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Merve Gündüz birinciliği elde etti. Down Sendromlu Büyük Bayanlar 100 metre yarışlarında ise Nevşehir Belediyesi Özel Eğitim Merkezi öğrencisi ve Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Münise Yılmaz 2. Oldu.
Şampiyonada Büyük Bayanlar uzun atlamada Merve Gündüz  birinciliği elde ederken, Münise Yılmaz ise 2. Oldu.
Ayrıca Down Sendromlu sporcular arasında en sempatik sporcu olarak seçilen Merve Gündüz, ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın elinden aldı.
Yarışmada elde edilen başarılı sonuçlar sonrasında  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı  AbdurrahimBoynukalın ve TÖSSF Başkanı Birol Aydın,  Nevşehir Belediyesi Özel Eğitim Merkezi öğrencileri  ve Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Merve Gündüz ile  Münise Yılmaz ile birlikte idareci Zuhal Özdemir ve Antrenör Tuğba İşiten’i özverili çalışmalarından ve başarılarından dolayı tebrik etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.