banner461
banner195

Nevşehirli Sanayi İşletmelerinin Dikkatine!

Nevşehir Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Seyfullah Duran, 'Yıllık İşletme ... süresi içinde Vize yapılması konusunda, gerekli dikkati göstermelidir dedi ve Nevşehirli sanayicileri uyardı.

Nevşehirli Sanayi İşletmelerinin Dikkatine!
07 Ocak 2015 Çarşamba 23:59

banner143
banner134
 T.C
                                                                  NEVŞEHİR VALİLİĞİ
Bilim,Sanayi ve Teknoloji II Müdürlüğü

                                                                           BASIN AÇIKLAMASI

SANAYİ İŞLETMELERİNİN DİKKATİNE YILLIK İŞLETME CETVEL Yİ VERİLMESİ:
6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği Sanayi Sicil Belgesi almış sanayi işletmelerinin 2014 yılına ait faaliyetleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı Yıllık İşletme cetveli'nin 30 Nisan 2015 tarihi mesai bitimine kadar Kanunun 8 inci maddesi gereği sanayi işletmesi sahibi hakiki şahıs ise bunlar veya var ise işletme müdürleri,hükmü şahıs olduğu takdirde işletme müdürleri tarafından aşağıda belirtildiği şekilde verilmesi gerekmektedir.
1-Müdürlüğümüzden temin edecekleri veya Bakanlığımız wep sayfası www.sanayi.gov.tr Hizmetlerimiz Üretici ve Sanayiciler -Sanayi Sicil Belgesi Hizmetleri-Sanayi Sicil Belgesi nasıl alınır sayfasında Dosyalar bölümünde yer alan,Yıllık İşletme Cetveli SANSİCB formu doldurularak bir dilekçe ekinde Nevşehir Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüne verilir. Veya,
2-Bakanlığımız Wep Sayfası (sanayi gov.tr)"e-hizmetleri "başlığı altında bulunan "Yıllık  İşletme   Cetvelleri   İşlemleri"linki   kullanılarak   Yıllık   İşletme   Cetveli   bilgileri elektronik ortamda girilir. Yıllık İşletme Cetveli'ni süresi içinde vermeyenlere Kanunun 9.maddesi gereği 853 TL (Sekizyüzelliüç) idari para cezası uygulanır. SANAYİ SİCİL BELGESİ VİZESİ:
Sanayi Sicil Belgesi veriliş tarihi itibariyle iki yılda bir vize edilmektedir.Sanayi İşletmeleri;kamu kurum ve kuruluşlar ile olan ilişkilerinde (sanayi aboneliğinden elektrik kullanma,KDV iadesi gibi)sorun yaşamamaları için Sanayi Sicil Belgesi'nin süresi içinde Vize ypılması konusunda,gerekli dikkati göstermelidir. SANAYİ İŞLETMELERİNİN BİLDİRİM YÜKÜMLÜLÜĞÜ 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu'nun 4 üncü maddesi gereği,verilen beyannamelerde meydana gelen değişiklikleri (unvan,adres değişikliği,ürün değişikliği veya ilavesi gibi) kapanma ve faaliyete geçme durumlarını 1 (bir)ay içinde Müdürlüğümüze bildirmeyenler hakkında Kanunun 9 uncu maddesi gereği 759 TL (Yediyüzellidokuz) idari para cezası uygulanır.

Seyfullah DURAN
Nevşehir Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü
İl Müdürlüğü
Tel :03842131438 Fax :03842142268


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.