banner461

Nevşehirli Sürücülere ramazan uyarısı

Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Düzgün, ramazanda sürücülerin birbirlerine daha hoşgörülü ve saygılı davranması gerektiğini belirterek, "Aksi halde beklenmedik can yakan kazaların olması, tatsız olayların yaşanılması kaçınılmazdır" ifadesini kullandı.

banner503
Nevşehirli Sürücülere ramazan uyarısı
29 Haziran 2014 Pazar 18:59

banner143
banner134

Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Düzgün, www.fibhaber.com a yaptığı açıklamasında, ramazanın yaz tatili başlangıcına denk gelmesi nedeniyle trafikte yoğunluk yaşanabileceğini kaydetti.

Oruç nedeniyle sürücülerde kan şekerinin düşebildiğini, açlık, susuzluk ve yorgunluğa bağlı olarak reflekslerin azalabildiğini ifade eden Düzgün, şunları kaydetti:
"Sürücüler her zamankinden fazla dikkatli, sabırlı ve duyarlı olmalıdır. Sürücüler iftara yetişmek için acele ederek, kendilerini ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmemelidir. Bu mübarek ayda sürücüler birbirlerine karşı daha hoşgörülü ve saygılı olmalıdır. Aksi halde beklenmedik can yakan kazaların olması, tatsız olayların yaşanılması kaçınılmazdır."
Düzgün, aşırı sürat yapmamaları, uykusuz ve yorgun araç kullanmamaları yönünde de sürücülere tavsiyelerde bulundu.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet - 6 yıl önce
sayın başkanım bu söyledikleriniz nevşehir için mi geçer li acaba ??( incelik,saygı değilmi her şey var burda)