banner461
banner195

NEVÜ'de Üniversite-Turizm Sektörü İş Birliği Çalıştayı Gerçekleştirildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Turizm Fakültesi Tarafından Üniversite-Turizm Sektörü İş Birliği Çalıştayı Gerçekleştirildi

NEVÜ'de Üniversite-Turizm Sektörü İş Birliği Çalıştayı Gerçekleştirildi
15 Mayıs 2018 Salı 13:12

banner143
banner134

09 Mayıs ve 10 Mayıs 2018 tarihlerinde NEVÜ Turizm Fakültesi tarafından Ahiler Kalkınma Ajansında Üniversite-Turizm Sektörü İş Birliği Çalıştayı düzenlendi.

Çalıştaya; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, TURKODER Başkan Yardımcısı Mehmet Kök, Kapadokya Aşçılar Derneği Başkanı Rıza Arıcı, TÜRSAB BYK Başkanı ÇoşkunKırtıl, KAP-HİB Birlik Encümeni Ömer Tosun, Nevşehir Müze Müdürü Murat Gülyaz, turizm sektörü temsilcileri, üniversitemiz Turizm Fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Mazhar Bağlı yaptı. Turizmin Kapadokya bölgesi ve Üniversite için öncelikli bir sektör olduğunu, Turizm Fakültesinin sektör açısından önemli bir misyon üstlendiğini, bu misyonun yerine getirilmesinde üniversite- turizm sektörü iş birliğinin sağlanması gerektiğini belirten Rektör Bağlı, ayrıca Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek NEVÜ Turizm Araştırmaları Enstitüsünün kurulduğunu ve bunun da bölge turizmine önemli katkılar sağlayacağını vurguladı.

Çalıştay; Turizm İşletmeciliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile Seyahat Acenteciliği ve Turist Rehberliği olarak üç oturumda gerçekleştirildi. NEVÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şule AYDIN moderatörlüğünde yapılan çalıştayda ders planları, staj ve ders uygulamaları ile ortak projeler konusunda daha iyi bir iş birliğinin nasıl sağlanabileceği tartışıldı. Öte yandan bölge turizminin ihtiyacına uygun öğrenci profilinin nasıl olabileceği, işletmelerin nasıl daha iyi istihdam sağlayabileceği konularında öneriler sunuldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.