banner461
banner195

NTB Başkanı Salaş'dan İstiklal Marşının Kabulünün 93. Yıl Dönümü Mesajı

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, İstiklal Marşı’nın kabulünün 93. Yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesajı yayınladı.

 NTB  Başkanı Salaş'dan İstiklal Marşının Kabulünün 93. Yıl Dönümü Mesajı
12 Mart 2014 Çarşamba 11:01

banner143
banner134

 NTB  Başkanı Salaş'dan İstiklal Marşının Kabulünün 93. Yıl Dönümü Mesajı

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, İstiklal Marşı’nın kabulünün 93. Yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesajı yayınladı.

 

Başkan Salaş, mesajında, İstiklal Marşı'nın, bağımsızlığın, Türk milletinin kahramanlığının ve milli mücadelenin bir sembolü olduğunu belirterek, Merhum Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un bağımsızlığımızın yegâne ifadesini İstiklal Marşıyla ortaya koyduğunu bildirdi.

 

Salaş mesajında şunları kaydetti:"İstiklal Marşımız, kurtuluş savaşının sonrasında, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınarak, TBMM'de kabul edilen, ülkemizin bağımsızlığının sembolü olan, milletimizin kahramanlığını ve milli mücadelemizi en veciz sözlerle ifade eden, Türk milletinin karakterini yansıtan eşsiz bir eserdir. Bu eşsiz eserin her bir kelimesi, her bir mısrası bizlere anlamlı ve büyük mesajlar iletmektedir. Bu mesajları en ince ayrıntılarıyla kavrayan bir nesil, ülkemizi her alanda dünyada lider bir ülke yapacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizin düşman işgalinden kurtularak, milli mücadelemizin başarıya ulaştığı ve bağımsızlığımızı kazandığımız o günleri, her İstiklal Marşı okuduğumuzda hatırlamaktayız. O günlerin heyecanını bu günlere aktaran İstiklal Şairimiz Merhum Mehmet Akif Ersoy'un ifadesiyle; "Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın" diyorum. İstiklal Marşımızın kabulünün 93. Yıldönümünde, tüm İstiklal şehitlerimizi, gazilerimizi ve merhum milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyorum."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.