banner461
banner195

NTB'de MEGİP için ilk işbirliği protokolü imzalandı

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası, Nevşehir Çalışma ve İŞKUR'umu İl Müdürlüğü ve Özel Versa Hastanesi arasında MEGİP işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında 8 kişiye sekreterlik mesleği eğitimi verilecek.

NTB'de MEGİP için ilk işbirliği protokolü imzalandı
07 Kasım 2018 Çarşamba 20:30

banner143
banner134

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO), Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasında imzalanan mesleki eğitim ve beceri geliştirme işbirliği projesi kapsamında çalışmalar sürüyor. MEGİP (Mesleki Eğitim Ve Geliştirme Projesi)nin ikinci toplantısı 5.11.2018 Nevşehir Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirildi. 

Bu kapsamda Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO), Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğinde, üyelere yönelik Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme Protokolü (MEGİP) Toplantısı düzenlendi.

NTB Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Nevşehir İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık Barata, NTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cengiz Yıldız,  NTSO Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Akgür, Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Ziya Yüksel, Borsa Genel Sekreteri Uğur Aydoğan, İŞKUR, Odalar ve Borsa yetkilileri ile üyeler katıldı.

Toplantıda, Özel Versa Hastanesi ile Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası ve Nevşehir Çalışma ve İŞKUR'umu İl Müdürlüğü arasında mesleki eğitim ve beceri geliştirme programı MEGİP Protokolü imzalandı.

8 kişinin eğitim göreceği mesleki eğitim ve beceri çalış geliştirme kursu, sekreterlik mesleğinde olacaktır. Program süresi 143 gündür kursiyerlere günlük 61. 65 TL ücret ödenecektir. Kurs süresi sonunda en az 4 kişi Versa hastanesi tarafından istihdam edilecektir. Yani %50 istihdam zorunluluğu bulunmaktadır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.