banner461
banner195

NTB Nevşehir’i Çalıştay’da Temsil Etti

2014 yılı, Dünyanın dikkatini aile çiftçiliğine çekmek amacıyla, Birleşmiş Milletler 66. Genel Kurulu’nda alınan kararla “Uluslararası Aile Çiftçiliği Yılı” olarak ilan edildi. Bu kapsamda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler yapılması planlandı. Bu etkinlikler dahilinde ülke genelindeki 9 tarım bölgesinde “Bölgesel Aile Çiftçiliği Çalıştayı” düzenlenmekte.

 NTB Nevşehir’i Çalıştay’da Temsil Etti
24 Ekim 2014 Cuma 15:35

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) 2014 yılı, Dünyanın dikkatini aile çiftçiliğine çekmek amacıyla, Birleşmiş Milletler 66. Genel Kurulu’nda alınan kararla “Uluslararası Aile Çiftçiliği Yılı” olarak ilan edildi. Bu kapsamda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler yapılması planlandı. Bu etkinlikler dahilinde ülke genelindeki 9 tarım bölgesinde “Bölgesel Aile Çiftçiliği Çalıştayı” düzenlenmekte.

Bu çalıştaylardan birisi de Dokuzuncu Tarım Bölgesi’ni oluşturan  Afyonkarahisar, Aksaray, Karaman, Konya, Kayseri, Nevşehir ve Niğde illerinin katılımı ile Konya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Hilton Garden İnn otelinde gerçekleşti.

İlimiz adına Nevşehir Ticaret Borsası yöneticileri de çalıştaya katılarak yöresel ürünlerimizi sergiledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.