banner461

NTB’dan Üyelerine Önemli Uyarı

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanlığından yapılan açıklamada; borsa üyelerinin tescil tarihleri ve Bağ-Kur kesintisi konusunda uymaları gereken hususlar hatırlatıldı.

banner503
 NTB’dan Üyelerine Önemli Uyarı
04 Temmuz 2014 Cuma 17:23

banner143
banner134

 NTB’dan Üyelerine Önemli Uyarı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret Borsası Başkanlığından yapılan açıklamada; borsa üyelerinin tescil tarihleri ve Bağ-Kur kesintisi konusunda uymaları gereken hususlar hatırlatıldı.

Yapılan açıklamada; “Maliye Bakanlığı Vergi Denetmenlerinin İlimizde yaptığı denetimler ve bazı üyelerimizin yaşadığı sıkıntılar göz önünde bulundurularak, uygulanmakta olan tescil tarihlerinin aylık olarak yeniden düzeltilmesine, yapılan tescillerin mütaakip ayın 24 de son bulması yerine, şahıs ve şirketlerce düzenlenen Müstahsillerin ve faturaların düzenlendiği tarihten itibaren 30 gün içinde tescillerinin bitirilmesinin kanunen gerekliliği Borsamıza bildirilmiştir.

Ayrıca Yapılan geç tescillerde Kanunda da belirtilen Yüzde 50 geç tescil faiz oranının tahsil edilmesi Defterdarlık tarafından Borsamıza bildirilmiş, “ Fatura ve Müstahsillerin Düzenlendiği tarihten itibaren en geç 30 günde tescilinin borsada yaptırılması hükmü uyarınca gerçekleşmesi istenmekte”  Üyelerimizin hak mahrumiyetine uğramamaları için Tescil tarihlerine özen göstermeniz gerekmektedir. Aynı zamanda müstahsillerde uygulanan Bağ-Kur kesintilerinin de kanunda belirtildiği şekilde kesilmesi gerektiği Borsamıza bildirilmiştir. SGK’nın ve Maliye Bakanlığının bu kesintileri takip ettiği ve yapılan incelemelerde bu kesintilerin tam olarak yapılması gerekliliğinin üyelerimize duyurulması istenmiştir” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.