banner461
banner195

NTSO Başkan Adayı Zağlanmış Ürgüp FM’in Konuğu Oldu

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Mehmet Yakup Zağlanmış, seçimlere günler kala Ürgüp fm haftanın konuğu programında gündeme özel soruları yanıtladı.

NTSO Başkan Adayı Zağlanmış Ürgüp FM’in Konuğu Oldu
10 Mayıs 2013 Cuma 10:04

banner143
banner134

  Ürgüp fm yönetim kurulu Başkanı Ayşe Paslanmaz’ın sorularına net bir şekilde cevap verdi. Programdan bazı soru ve cevap kısımlarını sizlerle paylaşıyoruz. Mehmet Yakup Zağlanmış 10.05.2013 Günü saat 16:00’da da Kapadokya fm’de Ali Çamur’un konuğu olacaktır.

 

1- Seçim sürecine girişiniz, adaylığınızı açıklamanız Nevşehir’de büyük bir kesim tarafından oldukça heyecanla ve olumlu karşılandı. Ancak rakibiniz Arif Bey ve çevresi tarafından yıllarca bizimle birlikteydiler, şimdi aday oldular gibi sorular gelmektedir. Bu soruya nasıl bir cevap vermek istersiniz?

 

CEVAP:

 

Evet Biz yıllarca yine üyelerimizin teveccühleri ile Ticaret ve Sanayi odamızın meclisinde bulunduk, çeşitli görevler aldık. Ancak bu günde hala inanan kişilerin olduğu gibi bizde yıllarca Arif Beyin, itibarı, görevlerine güvendik ve hep vaatlerinin gerçekleşeceğini bekledik. Ancak herkes farkında ki hiçbir şey gerçekleşmedi, Nevşehir ticaret ve sanayisi hiçbir şekilde gelişmedi. Söylenen vaatler yerine getirilmedi. Biz artık itibara, sözde nüfuza inanmadığımız, hala söylediği gücün sadece bir şehir efsanesi olduğunu yaşayarak gördüğümüz için, Artık bekleme zamanı olmadığı için aday olduk. Yeniden yapılanarak güçlü büyümek için, memleketimizin geleceği için aday olduk. En büyük avantajlarımızdan biri de ticaret odasının içinde olmamızdır. O kadar yıl çok şeyleri gördük, dile getirdik. Ama şimdi o tespit ettiğimiz sorunları projelendirdik ve seçilmemiz halinde çözmek için aday olmuş bulunmaktayız.

 

2- Proje demişken, Seçilmeniz halinde hangi projeleri gerçekleştireceksiniz? Biraz projelerinizden bahseder misiniz?

 

CEVAP:

 

Öncelikli olarak bizim çalışma sistemimiz, kesinlikle tek adamlı, bildiğini okuyan, üyesini dinlemeyen, ilgisiz bir yönetim olmayacaktır. Biz çağın bilgiyi yönetme çağı olduğuna inanıyoruz. Biz takım çalışmasına inanıyoruz. Biz üyelerimizi, hatta üyelerimizin çalışanlarına kadar ticaret ve sanayi odası ile bağlantılı her kesimizi dinlemek istiyoruz.

 

Bu sistemin gerçekleşmesi için İlk projemiz Ticaret ve Sanayi odası Koordinasyon ve danışma merkezi olacaktır. Burada sektör uzmanları, eğitmenler, fuar organizasyonlarını sağlayacak işinde uzman, hukuk departmanına kadar bir çok departmanda çalışan güçlü bir ekip olacaktır. Çağrı merkezi ile bu ekibe iş adamlarımızın her an ulaşabilmesini sağlayacağız. Çünkü ticaret ve Sanayi odasının İş adamlarımızın daha fazla hayatında olması gerekmektedir. Odamızın birinci görevi kamu kurumu gibi 3-5 belgeyi tahsis etmek değildir. Üyelerinin yolunu aydınlatacak güncel fırsatları üyeleri ile buluşturmaktır. Biz bunu sağlayacağız.

 

3- Böyle bir ekibe gerçekten iş dünyamızın ihtiyacı var. Böyle güçlü bir ekip aynı zamanda ticaret ve sanayi odasının da danışmanlığını yapacak mı? Güçlü bir yönetiminiz

 

Güçlü ve profesyonel böyle bir ekiple başka çalışmalarda yapılacak mıdır?

 

CEVAP:

 

Gayet tabi böyle profesyonel bir ekiple bir çok çalışma yapacağız. İş adamlarımız açısından önemini anlattık. 7/24 işleri ile ilgili sorunlarına cevap bulabileceklerinden bahsettik. Ancak bu ekip odamızın da danışmanlığını yapacaktır. Öncelikli olarak Üyelerimiz ile çalıştaylar yapacağız, bu toplantılarda herkesin sorularını ve sorunlarını, önerilerini teker teker alacağız. Artık bekleme zamanı değil, üyelerimizin beklentilerini öğrenme ve gerçekleştirme zamanıdır.

 

Aynı zamanda bu toplantılar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumlarıyla da yapılacaktır. Daha sonra Bölgemizin ticaret ve sanayisi üzerine bir bölge planı hazırlayacağız. Bu plan aynı zamanda bölgemizin gelecek projeksiyonunu oluşturacak bir master plan olacaktır. Biz her zaman planlı büyüme diyoruz. Bu plan üzerine danışmanlarımızla bölgemize yeni yatırımlar ve kobilerimizin büyümesini sağlayacak fırsatları getireceğiz.

 

4- Yakup Bey, şuan duyduklarımız bölgemizin bu zamana kadar hiç şahit olmadığı, çok yabancı gelen çalışmalar. 1,5 yıldır oldukça yoğun çalıştığınız görülüyor. Muhakkak daha anlatamadığınız bir çok şeyde vardır.

 

CEVAP:

 

Kesinlikle bir çok şey var, Biz asıl projelerimizi ve planlarımızı, seçilmemiz halinde açıklayacağız. acil eylem planı ve takvimimizi kamuoyu ile muhakkak paylaşacağız.

 

5- Yakup bey, Geçtiğimiz günlerde millet vekilimiz Erdal Bey’e Arif bey bir dava açtı. Tam da Bunun üzerine Vekillerimiz ve Nevşehir Belediye başkanı Hasan Ünver sizi ziyarete geldi. Siyaset seçimlere karışıyor mu? Bu konuda bir şeyler söylemek ister misiniz?

 

CEVAP:

 

Biz basın toplantımızda tavrımızı net koyduk. Bu ilin kurumu, geleceği için bu ilde bulunan herkesin karışmasının doğal olduğunu söyledik. Vekillerimiz ve hasan bey ziyarete geldiklerinde de bu konuda ki fikirlerini net bir şekilde, başkanımızın değimiyle yiğitçe söylediler.

 

Bu noktada, Ben kamuoyuna bir soru sormak istiyorum. Geçtiğimiz Salı günü maliye bakanımız İlimizde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ve seçimler üzerine yorum yapmam doğru olmaz dese de takım ruhunun, vekiller, belediye Başkanları ile birlikte çalışabilmekten bahsetti. Arif bey, Ticaret ve sanayinin çatısı olan maliye Bakanını karşılamaya akşam kültür merkezinde yapılan halka açık toplantıya katılmadı. Vekiline dava açtı. Arif bey kimlerle takım çalışması yapacaktır?

 

Biz birlik ve beraberlik çağrısında bulunduk. Biz yıllardır belediye meclisindeki çalışmalarımızda da ilimiz için kavga etmeden, çözüm odaklı çalıştık. Küs olduğumuz hiç kimse 

yoktur. Seçilmemiz halinde de birlik ve beraberlik halinde, ülkemizin istikrarı sağladığı şu dönemde hızlı ve güçlü bir şekilde çalışacağız. Bu birlikten yine ilimiz kazançlı çıkacaktır.

 

6- Seçime bir hafta kala buradan Nevşehir Ticaret ve sanayi odası üyelerine söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

 

Üye firmaların, işletmelerin ilimizin kalbi olduklarını, ve onlar olmassa, yatırımlar olmassa şehrimizinde yaşayamacağını hatırlatmak, onların ne denli değerli olduklarını belirtmek isterim. Bu noktada Ticaret ve Sanayi odası seçimlerinde oy kullanmanın, ekmeğini yediğimiz bu şehre en büyük borcumuz olduğunu söylemek isterim. Yetki belgeleri konusunda çok hassas olmalarını ve seçim günüden önce yetki belgeleri almalarını rica ediyorum. Nitekim seçim günü yoğun olacaktır . her hangi bir aksaklığın oy kullanmalarını, bu şehre ve işlerine olan sorumluluklarını yerine getirmelerine engel olmasını istemeyiz. Saygılarımı ve üyelerimizin vereceği karara inancımı belirtmek isterim.

 

Teşekkürler…


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
başkan - 5 yıl önce
tek lider hasan başkan o ne derse o olur...buna emin olun...orayıda ele geçirecek hasan başkan...
Avatar
helal olsun başkanım... - 5 yıl önce
inşallah bu memleket sizler ile daha ileriye gidecektir. buna herkez inandı ve biliyor. şahsi menfaatler değil memleketin menfaatleri söz konusu herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum.
Avatar
Beklenti - 5 yıl önce
sayın zağlanmış, seçilirse yapmayı planladığı işler arasında "üyelerin beklentilerini belirlemeyi" de soylemiş. daha üyelerin beklentilerini bilmeyen birinin başkanlıkta ne işi var:)
Avatar
Koordinasyon ve danışma merkezi - 5 yıl önce
koordinasyon merkezi nasıl kurulur, nasıl finanse edilir, kimler istihdam edilir bir fikri olan var mı? bu kadar yükü oda nasıl karşılar, bunun faturası bize ne olur? bana biraz abartı geldi...
Avatar
sanayiiciler - 5 yıl önce
sayin zağlanmiş ayiptir ya daha düne kada abi dediğin adamin buğün arkasindan atiyon nevşehirli neyi nasil yapacani çok iyi bilir siz akp li oluyonuz da o adamlar başka partilimi oluyor yuh sadece yuh
Avatar
Zağlanmışa - 5 yıl önce
sayın zağlanmış'a, biz akp ile takım çalışması yapacak başkan değil, hakkımızı koruyacak bizi temsil edecek başkan istiyoruz. milletvekilleri ile uyum önemli ise o zaman milletvekillerinden birini başkan yapalım olsun bitsin...o zaman sana ne gerek var..
Avatar
Siyasiler - 5 yıl önce
arkadaşlar sizce siyasiler bu seçimde neden taraf? neden bir adayın seçilmesini istiyorlar şiddetle? sadece soruyorum, bir düşünün
Avatar
yAKUP bEY - 5 yıl önce
insan bunlari konuşurken biraz düşünür, sikilir, utanir, madem bu kadar projen vardi, arif bey kadar yetkin vardi çünki ticaret odasi meclis başkan vekilsin anladiğim adariyla bana göre meclis en yetkili organdir. şimdi akli eren kafasi çalişan tüm insanlar demezmi bu kadar projen vardi şimdiye kadar neden yapmadin seni kim tuttu demezmi?