banner461
banner195

NTSO Uyardı! ''İletişim Yoluyla Dolandırıcılığa Dikkat''

Nevşehir'de düzenlenen telefon dolandırıcılarına karşı yapılan toplantı sonrasında ise NTSO Yönetim Kurulu üyesi Hakan Kavas açıklamada bulundu.

NTSO Uyardı! ''İletişim Yoluyla Dolandırıcılığa Dikkat''
09 Aralık 2015 Çarşamba 08:15

banner143
banner134
 İlimizin genel güvenliğine ilişkin yürütülecek hizmetlere toplumun katılımı ve desteğini sağlamak, güvenliğe ilişkin sorunları yerel düzeyde tespit etmek ve hizmetleri geliştirmek amacıyla Nevşehir Valiliği Başkanlığı’nda İl Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı “İletişim Yoluyla Dolandırıcılık” gündemi ile gerçekleştirildi.

Toplantıya temsilen katılan NTSO Yönetim Kurulu üyesi Hakan Kavas toplantı sonrasında yaptığı açıklamada“Telefonla arayarak kendisini kamu görevlisi olarak tanıtıp, telefon hatlarının teröristlerce kullanıldığını ve terör örgütlerine yardımda bulunulduğunu söyleyen dolandırıcılara itibar edilmemesi gerekmektedir. Hiçbir kamu görevlisi kendisini polis veya savcı olarak tanıtıp vatandaşlardan para veya altın talep etmez.” Şeklinde konuştu. İlimizin güvenliği konusunda her bireye düşen görevler olduğunu belirten Kavas; “Telefonla aranarak dolandırıcılığa maruz kalınması örneklerine çevremizde sıkça rastlıyoruz. Bu durumun önüne geçmek, halkımızı bu dolandırıcılara karşı uyarmak ve onlara itibar etmemeleri sağlamak için biz de Oda olarak gerekli duyuruları yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.” Dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.