banner461
banner195

NTSO’dan Üyelerine Bilgilendirme

Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanlığı oda üyelerini Çevre ve Şehircilik bakanlığının Maddelerin ve karışımların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanması yönetmeliği konusunda bilgilendirdi.

NTSO’dan Üyelerine Bilgilendirme
03 Şubat 2015 Salı 16:20

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanlığı oda üyelerini Çevre ve Şehircilik bakanlığının Maddelerin ve karışımların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanması yönetmeliği konusunda bilgilendirdi.

Konuya ilişkin açıklamada; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Bakanlıklarınca hazırlanan “Maddelerin ve karışımların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanması Hakkında Yönetmelik” in 11/12/2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği bildirilmiştir. Anılan yönetmelik kapsamında kimyasal madde veya karışım imalatçıları veya ithalatçıları tarafından yapılması gereken “Sınıflandırma ve Etiketleme Bildirimleri”nin, 01/06/2015 tarihinden önce piyasaya arz edilen zararlı maddeler için olup, bildirimlerin www.online.cevre.gov.tr adresinde yer alan “Kimyasal Kayıt Sistemi” kullanılarak yapıldığı belirtilmiştir. Üyelerimize duyurulur” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.