banner461

Nüfus Naklinde Neler Yapılmalı?

Nevşehir Vatandaşlık ve Nüfus İl Müdürlüğü Vatandaşların nakil esnasında yapmaları gereken işlemlere ilişkin önemli uyarılarda bulunuyor.

banner503
 Nüfus Naklinde Neler Yapılmalı?
20 Ağustos 2015 Perşembe 17:10

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Vatandaşlık ve Nüfus İl Müdürlüğü Vatandaşların nakil esnasında yapmaları gereken işlemlere ilişkin önemli uyarılarda bulunuyor.

Bağlı bulunduğu ilçeden bir başka ilçeye kaydını yaptırmak isteyen ya da Eşi ve çocuklarının kayıtları ayrı ayrı ilçelerde bulunan Vatandaşın kayıtları bir araya getirip getiremeyeceğine yönelik sorulara il müdürlüğünün cevabı şu şekilde:

Bağlı bulunduğum ilçeden başka bir ilçeye kaydımı taşıyabilir miyim?

5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununda yer değiştirme işlemine yer verilmediğinden başka bir ilçeye kaydınızın taşınması söz konusu değildir.

Eşimin/ çocuklarımın nüfus kaydı farklı ilçelerdedir. Hepsini aynı hanede toplamak istiyoruz. Ne yapmamız gerekir?. Bu soru ancak ayrı ayrı Türk vatandaşlığına sonradan alınan aile bireyleri için geçerlidir. Bu durumdaki kişiler aynı aileden olduklarına ilişkin resmi belgeler ile birlikte bulundukları yerdeki nüfus müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.