banner461
banner195

Öğretim Görevlisi Ve Yüksek Lisans Öğrencisi Ölü Bulundu

Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Çardak- Kavak sınırında ki boş arazide iki kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Öğretim Görevlisi Ve Yüksek Lisans Öğrencisi Ölü Bulundu
11 Nisan 2018 Çarşamba 11:12

banner143
banner134

Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Çardak- Kavak sınırında ki boş arazide Öğretim Görevlisi Ve Yüksek Lisans Öğrencisinin cansız bedenlerine ulaşıldı. 

Edinilen bilgilere göre olayın dün gece saatlerinde yaşandığı belirtilirken, sabah saatlerinde çevredeki vatandaşların İhbarı üzerine olay yerine Jandarma ve sağlık ekipleri geldi. Sağlık ekipleri boş arazide Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi  Doç. Dr. Sadettin Baştürk ve Yüksek Lisans Öğrencisi Kübra Yılmaz'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Olay Yeri İnceleme Ekipleri bölgede çalışma yaptı. Cesetler savcı incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yaşanan bu elim olay sonrasu Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğünden açıklama geldi. NEVÜ'den yapılan açıklamada "Rektörülüğümüzce yaşanan elim olay üzerine idari soruşturma başlatılmıştır " denildi.

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

BASIN AÇIKLAMASI

(11.04.2018)

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğünce yaşanan elim olay üzerine idari soruşturma başlatılmıştır.

11 Nisan 2018 tarihinde meydana gelen elim olay sonucu hayatını kaybeden üniversitemiz mensupları S.B. ve K.Y.’nin vefatının ardından rektörlüğümüzce idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna ifade etmek isteriz ki, üniversitemiz çağdaş ilkeler doğrultusunda, evrensel eğitim kurumu anlayışıyla hareket etmektedir. Kişisel ve münferit sayılabilecek bu elim hadiselerin bilimsel, kültürel, sosyal ve sportif alandaki başarılarla söz ettiren üniversitemizin kurumsal kimliğine zarar vermemesi gerektiğini altını çizmek isteriz. Bu tür elim olayların bir daha yaşanmaması temennisiyle, vefat edenlerin aileleri başta olmak üzere, tüm üniversitemiz mensuplarına başsağlığı ve sabır dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.