banner461
banner195

Okullarda Alkol Anketi Yapılacak

Nevşehir Halk Sağlığı müdürlüğü ilimizdeki okullarda alkol kullanımı üzerine anket yapacak.

Okullarda Alkol Anketi Yapılacak
12 Aralık 2013 Perşembe 10:57

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Halk Sağlığı müdürlüğü ilimizdeki okullarda alkol kullanımı üzerine anket yapacak.

Halk Sağlığı  Müdürlüğünün yapacağı anketin Lise Müdürlüklerinin belirleyeceği sınıf ve şubelerde yapılması kararlaştırıldı. Söz konusu anket çalışmasında orta öğretim kurumlarında ilimiz genelinde alkol alışkanlığının yaygınlaşıp yaygınlaşmadığı tespit edilmeye çalışılacak.

Geçtiğimiz günlerde Yeşilay Nevşehir İl Temsilcisi Şahin Güneş’in de ifade ettiği üzere ilimiz ve ülkemiz genelinde alkole başlama yaşının orta öğretim kurumları seviyesine indiği belirtilmişti.

Alkol ve sigara alışkanlığının gençler arasında arkadaş tavsiyesi ile başladığına değinen Yeşilay İl Temsilcisi Güneş, Nevşehir’in alkol tüketimi konusunda Türkiye’nin ilk 10 ili arasında bulunduğunu da sözlerine eklemişti.

Halk Sağlığı müdürlüğünün yapacağı anket çalışmalarının ardından ortaya çıkacak sonuçlara göre ilimiz genelinde orta öğretim kurumlarında alkol kullanımı ve alışkanlığı kazanılması konusunda il müdürlüğünün çalışmalarına yön vermesi bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MEHMET-2 - 5 yıl önce
alkolün adını duymayan bilmeyen çocuklarada merak uyandırmak ve kullanıma teşvik için sanırım yapılacak yada fişlemek için...