banner461
banner195

Olaylı Kırşehirspor-Nevşehirspor Maçının Cezaları açıklandı

Türkiye Futbol Federasyonu aldığı karar gereği Kırşehirspor-Nevşehirspor maçında çıkan saha olayları nedeniyle Kırşehirspor’un sahasını 1 maç saha kapatarak seyircisiz oynama ile birlikte 1.450.-TL para cezası verdi.

Olaylı Kırşehirspor-Nevşehirspor Maçının Cezaları açıklandı
03 Nisan 2014 Perşembe 21:14

banner143
banner134

 Bu cezaya şükredin!

Amatör Futbol Disiplin Kurulu 03.04.2014 Tarih ve 90 Sayılı Toplantısında almış olduğu kararla 25 Mart 2014 gününü oynanan Kırşehirspor-Nevşehirspor maçında çıkan saha olayları nedeniyle Kırşehirspor’un sahasını 1 maç saha kapatarak seyircisiz oynama ile birlikte 1.450.-TL para cezası verdi.  Böylelikle 13 Nisan 2014 da ligin 25.haftasında  oynanacak olan Kırşehirspor-Kastamonuspor maçı tarafsız bir sahada ve seyircisiz oynanacak. 

Diğer yandan Amatör Futbol Disiplin Kurulu Kırşehirspor-Nevşehirspor maçında çıkan saha olayları nedeniyle  kavgaya karışan Kırşehirspordan masörü Efe Özcan’a 90 gün hükmen mahrumiyeti, Kırşehirspor yöneticisi Adalet Durdu’ya 90 gün hak mahrumiyeti ve 1.000-TL para cezası, kavgaya karışan Kırşehirspor futbolcularından Samet Öztürk ve Timuçin Balçık’a 3 resmi müsabakadan men cezası verildi. 

Nevşehirspor Gençlik Kulübü hakkında ise  25.03.2014 tarihinde oynanan Yeşil Kırşehirspor-Nevşehirspor Gençlik BAL müsabakasında, saha olayının yasal koşulları oluşmadığından ceza tayinine yer olmazken, ,takım halinde sportmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan 450.-TL.para cezası, kavgaya karışan Nevşehirspor futbolcusu  Ersan SAVAŞ’a tahrik sonucu kavgaya karışmaktan 2 resmi müsabakadan men cezası, Nevşehirspor Teknik Sorumlusu Şanver Göymen’e ise müsabakadan sonra kavgaya karışmaktan  25 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

Amatör Futbol Disiplin Kurulunun verdiği ceza ile Kırşehirspor kendi sahasında oynayacağı Kastamonuspor maçı tarafsız bir sahada ve seyircisiz oynanacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
editöre - 4 yıl önce
kırşehir nevşehir coğrafi tarihi ekonomik ve kültürel olarak kader ortağı ve edebi kardeştir.bunu kimse bozamaz sayın editör.
Avatar
haberdar - 4 yıl önce
türkiye futbolfederasyonu amatör işlerden sorumlu olan. adnan ersan.mucurludur.hal böyle olunca verilen cezada böyle olur adaletinisevsinler?