banner461

Onlar Ailecek Gazze'ye yürüyorlar...

5 Kişilik Tokluman ailesi, İsrail'in saldırılarını protesto etmek için Gazze'ye yürüyüş başlattı.O Aileye FİB Haber.com Kayseri İncesu da Telefonla ulaştı...

banner503
Onlar Ailecek Gazze'ye yürüyorlar...
23 Temmuz 2014 Çarşamba 00:28

banner143
banner134
Kayserili Tokluman ailesi, İsrail'in saldırılarını protesto etmek için Gazze'ye yürüyüş başlattı. Baba Ali Tokluman, "Yürürken Gazzeliler gibi yalnız kalmamayı ümit ediyoruz" dedi.


Ailenin reisi Babası 
Ali Tokluman'ı FİB Haber Merkezi olarak Telefonla aradık ve bu yürüyüş hakkında kendilerinden bilgi aldık...

Durmak yok yürüyüşe devam . Karınca misali adım adım Gazze'ye...

Dün sabah saatlerinde Eşi Fatma, çocukları Talha (19), Harun (20) ve Zeynep (18) ile Cumhuriyet Meydanı'na gelen 45 yaşındaki Ali Tokluman, yürüyüş öncesi açıklamalarda bulundu.

Kayseri'den başlayacakları yürüyüşü Gazze'de sonlandırmayı amaçladıklarını belirten Tokluman, "Yürüyüş güzergâhımız Kayseri İncesu, Yeşilhisar, Niğde, Adana ve İskenderun Hatay. Burada, Türkiye'deki yolculuğumuz sonlanacak. Ondan sonra kara, hava, deniz, hangi yol bize açık görülürse o şekilde Gazze'ye geçeceğiz" dedi. Tokluman, her türlü tedbiri aldıklarını, seyahatin detaylarını "Gazze'ye Yürüyoruz" Facebook sayfasından yayımlayacaklarını söyledi. 
'YALNIZ KALMAMAYI ÜMİT EDİYORUZ' 

Tokluman, bugünlerde Gazze'ye yürüyenlerin, gelecek sene ramazan ayını orada geçirme fırsatı bulacağını, çünkü bu hareketle Gazze'ye ablukanın kalkacağına inandığını ifade ederek, "Yürürken Gazzeliler gibi yalnız kalmamayı ümit ediyoruz" dedi. Tokluman ailesi, açıklamanın ardından kendilerini uğurlamaya gelen yakınları ve arkadaşlarıyla vedalaşıp yola çıktı. 

Bugün  Şuan İncesu da dinlenen Aile yarın sabah namazının ardından Yeşilhisar Nevşehir-Niğde üzerinden Gazze yürüyüşüne devam edecekler.Yaklaşık 5-6 gün sonra Hatay da olmayı planlayan Tokluman Ailesi Gazze yürüyüşüne www.fibhaber.com aracılığı ile Tüm Nevşehirli Aileleride davet ettiler.

Ailenin reisi 
 Baba Ali Tokluman FİB Haber Merkezimize yaptığı açıklamasında Gazze de ki Müslüman kardeşlerimizin katledilişine sessiz kalamazdık bu cinayetin adı müslüman yada gayri müslim farketmez zira şuan Gazze de bir insanlık suçu tam anlamıyla bir cinayet işleniyor.

Ben Dünyadaki en kıymetli değerlerim olan eşim ve çocuklarımı yanıma alarak bu yürüyüşe karar vererek start aldık.Keşke milyonlar yürüseydi ...Eğer ki Tüm Türkiye olarak Hatay da sınır kapısına dayanmış olsa idik eminim ki  Bebek katili İsrail geri çekilmek zorunda kalırdı.Bu hassasiyeti herkezden bekliyoruz dedi.

Öte yandan;
İsrail'i protesto için eşi ve 3 çocuğuyla birlikte Gazze'ye yürüyüş başlatan İHH Kayseri Yönetim Kurulu Başkanı ve Mavi Marmara Gazisi Ali Tokluman'a İHH Nevşehir gönüllüleri de destek verdi.

Tokluman ve ailesini Kayseri-Nevşehir il sınırı yakınlarında karşılayan İHH Nevşehir Gönüllüler Koordinatörü Baki Öncel ve beraberindeki gönüllüler, Tokluman ile burada bir süre sohbet etti. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği katliama karşı tepki göstererek Gazze'ye yürüyen Tokluman ve ailesini tebrik eden Öncel: "Mübarek Ramazan ayında, tüm dünyanın gözleri önünde İsrail Filistin halkına katliam yapıyor. Gazze'de çok sayıda mazlum İsrail bombalarının hedefi oldu. Kundaktaki çocukları dahi öldüren İsrail'in bu vahşetine dikkat çekmek ve tepki göstermek için yollara düşen kardeşlerimizi kutluyorum. İnanıyorum ki gittikleri her ilde büyük bir ilgiyle karşılanacaklar" dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hakanayas - 6 yıl önce
Helal olsun
Avatar
Ömer güneş - 6 yıl önce
Helal olsun allah razı olsun.
Avatar
GAZA GELMEK - 6 yıl önce
millet te amma gaza geliyor yav. birileri çikiyor reklam için rant için malzeme yapiyor millette yiyor işte.sonrada manzara bu. bu yapmacik işleri birakinda önce dürüst adil bi toplum olun ve güçlenin bak o zaman her şey nasil yoluna giriyor.
Avatar
ürgüplü - 6 yıl önce
din sömürücülerinin temel görevidir fakir aileleri gaza getirip cihada sürüklemek.kendiniz gitseniz ya?onlar gemicikleri kutu kutu dolarları bırakıp gitmezler asla.mavi marmara gemisinde 1 tane akpli milletvekili yakını var mıydı?saflara gaza getir yolla..
Avatar
sekibağ sansarı - 6 yıl önce
gaza gelmek rumuzlu şey önce sen saygıyı sevgiyi hoşgörüyü bi öğren sonra yorum yaz..hangi siyasi grubun arkasındasın bilmiyorum ama onada saygı duyarız.burda herşeyden önce bi aile var sen niçin saygı duymuyosunki.sana bu yürüyüşün bişisimi dokunuyo çok yazık acınacak haliniz var helal olsun bu aileye
Avatar
gaza gelmek - 6 yıl önce @kamil yürekli
şu mübarek günde söylediklerine bak. ondan sonrada imandan bahsedersin bide chp yi felan karıştırmışsın ne alaka... bu sözlerin senin kapasiteni ortaya koyuyor. hani omuzlarının üzerindeki yuvarlak tasının içindeki incir çekirdeği büyüklüğündeki organın var ya ondan bahsediyorum. beni anlamana imkan yok...
Avatar
bende ürgüplü - 6 yıl önce @ürgüplü
ürgüplü asıl sen gaza gelmişsin buaile hiçde öyle fakir bir aile deüil ve kayseride önemli işadamlarından biri.. hadisen splcularla müslümanları karışdırmışsın gibi...
Avatar
nevşehirli - 6 yıl önce
gaza gelince ilk senin gazını alacam meraketme