banner461
banner195

Onlara Özürlü Gibi Davranmayın

Nevşehir’de zaman zaman ilimizdeki sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum kuruluşlarının ve okulların ziyaretlerde bulunduğu Rasim Uzer Engelli Bakım Merkezi ve İş Okulunda ziyaretçilere önce önemli tavsiyelerde bulunuluyor.

Onlara Özürlü Gibi Davranmayın
18 Aralık 2013 Çarşamba 10:34

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de zaman zaman ilimizdeki sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum kuruluşlarının ve okulların ziyaretlerde bulunduğu Rasim Uzer Engelli Bakım Merkezi ve İş Okulunda ziyaretçilere önce önemli tavsiyelerde bulunuluyor.

İlimizde sadece engelliler gününde değil yılın değişik zamanlarında ziyaret edilen Merkezde önce kısa bir brifing verilen ziyaretçilere merkezde bakım ve eğitim gören engellilere bir engelli gözüyle bakılmaması ve bu yönde tavır ve davranışlar içerisinde olunmaması konusunda uyarılarda bulunuluyor.

Merkez Müdürü Ali Çalık ve merkezde görev yapan rehber öğretmenler tarafından uyarılan ziyaretçilere özellikle ziyaretler esnasında engelli çocukların kendileriyle girecekleri ikili münasebetlerde onlara engelliliğini hatırlatacak sözlerde bulunulmaması gerektiğinin altı çiziliyor.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kur-alp - 5 yıl önce
zihinsel engelli diye etiketlenen bireylerin yada engelli adını alan derneklerin öncelikle bu" engelli"isminden kurtulması gerekmiyor mu?