banner461
banner195

Ördü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsmail ÖRDÜ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Ördü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
07 Mart 2018 Çarşamba 09:40

banner143
banner134
Mesajında ÖRDÜ "8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm Dünyada eşitsizliğe,ayrımcılığa ,haksızlığa karşı durmak adına kutlanmaktadır. Yaşamın her alanı kadın emeği ile yoğrulup, onun fedakarlığı ile kurulmakta iken onu aşağılayan,emeğini sömüren, her tür çağdışı zihniyetlere ve bu zihniyeti benimseyen her tür sisteme karşı durmamız gerekmektedir.
 
Kadın ile erkeği eşit görüp kadını ailenin ve sosyal hayatın dizaynında öne çıkaran bizim medeniyetimizdir. Kültürümüzde kadın her zaman ön planda yer almış, hayatın içerinde aktif bir rol üstlenmiştir. Osmanlı Devletinin son dönemleri ve Cumhuriyet tarihimizde kadınlar çeşitli teşkilatlar kurmuş ve bu teşkilatlarda çeşitli alanlarda yoğun faaliyetlerde bulunmuşlardır. Kadınlar esnaf olmuş, tüccar olmuş, sanatkâr olmuş ve pek çok başarıya imza atmıştır. Yeri geldiğinde canını hiçe sayarak savaşan kadın, yeri geldiğinde evinin geçimi için fedakârca ekmeğini taştan çıkarmıştır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım." dedi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.