banner461
banner195

Osmanlıca Kurslarının sertifika töreni düzenlenecek

Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayrat Vakfı arasında yapılan Protokol çerçevesinde icra edilen Osmanlıca kurslarının sertifika töreni Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde 24 Nisan Cuma günü saat 19.30’da yapılacak.

Osmanlıca Kurslarının sertifika töreni düzenlenecek
23 Nisan 2015 Perşembe 23:46

banner143
banner134

 Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayrat Vakfı arasında yapılan Protokol çerçevesinde icra edilen Osmanlıca kurslarının sertifika töreni Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde 24 Nisan Cuma günü saat 19.30’da yapılacak. 2015 Bahar dönemi Ocak-Mart ayları arasında düzenlenen kurslara katılan 160  kursiyere sertifikaları verilecek. Hayrat Vakfı Nevşehir il kordinatörü Mehmet ÖZER’in beyanına göre Protokolden’de katılımın olacağı törene bütün Nevşehir Halkı davetlidir.Programda Osmanlıcanın Ehemmiyeti ve kursların geldiği son durum hakkında geniş bilgi verilecek.Ayrıca Kursiyer okumaları ve sertifika takdimi yapılacak.2012’den beri Nevşehir’de düzenlenen kurslarda  500’den fazla kursiyere sertifika verilmiştir.Kursların halen devam ettiğini söyleyen Mehmet ÖZER 2014 Temmuz’unda yenilenen protokol çerçevesinde 5 yıl daha bu önemli çalışmanın Nevşehir’de devam edeceğini söyledi.

 

Osmalıca Kurslarının sertifika töreni düzenlenecek


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yorumcu - 3 yıl önce
Yahu böyle kurs vardı ama neden haberimiz olmuyor? Tarih okumak isteyen birisi için hayati bir ders dalı bu sertifika programı.