banner461
banner195

Otopark arayanların mekanı oldu

Nevşehir’de kentsel dönüşümün en önemli merkezlerinden biri olan Karasoku ve Herikli mahalleleri ücretsiz otopark arayanların mekanı oldu.

Otopark arayanların mekanı oldu
15 Kasım 2014 Cumartesi 16:45

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de kentsel dönüşümün en önemli merkezlerinden biri olan Karasoku ve Herikli mahalleleri ücretsiz otopark arayanların mekanı oldu.

İl Merkezinde yol kenarlarında ve ara caddelerdeki otopark alanlarına otopark parası vermek istemeyen araç sürücüleri Karasoku ve Herikli mahallelerinin il merkezine yakın olması nedeniyle buraları adeta otopark alanına çevirdi.

Kentsel dönüşüm uygulaması nedeniyle bazı eski binaların yıkılması nedeniyle de araçlarını ücret ödemeden park edebilecekleri uygun alanlar bulan araç sürücüleri her iki mahalleyi de adeta Otopark mahalleleri ilan etti.

Sabahın erken saatlerinden akşamın geç saatlerine kadar ücretli otopark alanlarından daha fazla işleyen söz konusu alanlarda oturan mahalle sakinleri ise bu durumdan son derece rahatsız.

Otopark yeri arayan araçların gürültüsünden, ortaya çıkardığı tozdan rahatsızlık duyduklarını ifade eden mahalle sakinleri, “Artık mahallemiz ana caddeyi geçti. Gün boyunca araçlarını park etmek isteyen sürücüler nedeniyle hem gürültüden, hem de ortaya çıkan tozdan rahatsızlığımız her geçen gün artıyor. Yetkililerin buna bir çare bulmasını istiyoruz” diyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
üç nokta - 3 yıl önce
araç sahiplerine beleşçi demek yerine her türlü vergiyi alıp caddeleri deynekçilerle dolduran deynekçi belediye başkanı deseydiniz daha iyiydi...
Avatar
!!!! - 3 yıl önce
helal olsun kardesimmmm cok dogru demissin bizler neden belesci oluyoruz
Avatar
imar - 3 yıl önce
İmar kanununda otopark ucreti adi altinda belediye harc aliyor. ama yaptirdigi bir otopark var mi . BAri yeni binalarin alt katina yada bahcesine otopark zorunlulugunu uygulasa belediye
Avatar
Haberci - 3 yıl önce
Araç sahiplerine beleşçi diyorsunuz ua belediye otoparkıda mı araç sahipleri oluştursun lütfen biz sürücülere beleşçi demeyin Başkanın ayıbı 2 dönemdir sadece değnekçililer kazanıyor
Avatar
Otopark - 3 yıl önce
bugun otoparkta 25-30 dk durdum 1 saati geçti diye 3 tl aldı otoparkçı ha hakkmı helal etmiyorum o ayrı bir konu ama en azından karasokudaki park ettiğimiz evin sahibi alsa zorumuza gitmez.
Avatar
marka köy - 3 yıl önce
durmak yok parke döşemeye devam.marka şehir yapacam dedi.markaköy yaptı oy verenlere selamlar işte
Avatar
Gökmen - 3 yıl önce
ÜÇ NOKTA HAKLISIN... ONU DIYEBILMEK için yürek yemesi lazım
Avatar
ari es - 3 yıl önce
helal olsun 3 tane ahbaba hoş kişi gecilcin caddeler millet yer bulamadığı için arka sokaklara koysun sizde beleşci diye hitap edin 3 gün seçimlerde peşinde koşanlara peşkef çekildi en başta mehmet pınarbaşı yanında boy boy resim çöekindi yesil vadi büfesi hemen peşkef çekildi