banner461
banner195

Özdemir, “Ramazan Ayı Tüm Dünyaya Huzur Getirsin”

Memursen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Ramazan ayının güzelliklerinden ve hayatımıza getirdiklerinden birisinin de mali yardımlaşma ve dayanışma boyutu olduğuna dikkat çekti.

 Özdemir, “Ramazan Ayı Tüm Dünyaya Huzur Getirsin”
30 Haziran 2014 Pazartesi 19:02

banner143
banner134

 Özdemir, “Ramazan Ayı Tüm Dünyaya Huzur Getirsin”

NEVŞEHİR(MHA) Memursen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Ramazan ayının güzelliklerinden ve hayatımıza getirdiklerinden birisinin de mali yardımlaşma ve dayanışma boyutu olduğuna dikkat çekti.

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, “Ramazan ayı, zekâtların ve sadakaların verildiği bir aydır. İnsanlar genelde bu ayda daha fazla hayır ve hasenat işlemeye, fakir ve fukarayı düşünmeye çalışırlar. Ramazan ayı, en çok hayır ve yardımların yapıldığı aydır. Toplumsal hayatımızda önemli yeri bulunan Ramazan ayı, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının, kardeşliğin ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir dönemdir. Bu vesileyle, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe inancımızı her koşulda korumalıyız. Türk ve İslam dünyasını ortak düşünce ve değerlerde buluşturan Ramazanda, barışın ve hoşgörünün sürekli kılınması, toplumun tüm katmanlarında uzlaşma kültürünün yerleşmesi için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Ramazanın anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı Ramazan günleriyle sınırlı tutmayarak hayatın her döneminde ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız. Hoşgörü, barış ve kardeşlik ortamının toplumun tüm kesimlerinde oluşmasının sorunlarımızın çözümünde etkili olacağını unutmamalıyız. Ramazan ayını sevinçle karşılarken tüm hemşerilerimizin, Türk ve İslam dünyasının Ramazan ayını kutluyor; Ramazanın milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum’’ diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kuttusi - 4 yıl önce
Öğretmenlerin sorunu ayyuka çıkmış sen hala Ramazan üzerinden prim yapma peşindesin yapma başkanım biraz da bizi düşün