banner461
banner195

Özel Altınyıldız Kolejinden Ticaret Borsasına Ziyaret

Özel Altınyıldız Koleji Öğretmen ve Öğrencileri Nevşehir Ticaret Borsasına yaptıkları ziyarette önce Gıda Tahlil Laboratuarındaki çalışmaları yerinde görme fırsatı elde ettiler, ardından Borsa Başkanı Tuncer Gök’ten Ticaret Borsasının çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldılar.

Özel Altınyıldız Kolejinden Ticaret Borsasına Ziyaret
03 Ocak 2013 Perşembe 10:19

banner143
banner134

 Özel Altınyıldız Koleji Fen Lisesi Müdürü Özkan Kılınç ve yaklaşık 30 öğrencinin katıldığı ziyarette Nevşehir Ticaret Borsası bünyesinde kurulan Gıda Tahlil Laboratuarında yapılan analizler ve bu analizlerin Nevşehir ve yöre tarımına katkısı konusunda Laboratuar yetkilileri Öğrencileri bilgilendirdi.Daha sonra Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı Tuncer Gök’ü makamında ziyaret eden öğretmen ve öğrenciler burada Borsa Başkanı Gök’ten borsanın çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

            Nevşehir Ticaret Borsasının İlimiz ve yöremiz tarımına önemli katkılar sağladığına dikkat çeken Borsa Başkanı Tuncer Gök, “Nevşehir’de Ticaret, Turizm ve Tarım olarak adlandırdığımız 3 T’ de son yıllarda önemli gelişmeler yaşandı. Nevşehir Ticaret Borsası olarak genel olarak tarıma ve hayvancılığa yönelik faaliyetlerimiz var. Oluşturduğumuz Laboratuarımız sadece Nevşehir’e değil civar illerimize de hizmet veriyor. Öte yandan Borsamız öncülüğünde hizmete kazandırılan Hayvan Pazarımız ilimizde havyacılıkla geçimini sağlayan insanlarımıza çok büyük bir katma değer oldu. Öte yandan geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiğimiz soğuk hava depomuz sayesinde pek çok gıdayı bu depomuzda uygun şartlarda depolayarak ilimizde bu işle uğraşan                     insanlarımıza büyük ekonomik kolaylık sağlıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Özel Altınyıldız Koleji olarak Nevşehir Ticaret Borsası’nın ilimize katkılarını yakından takip ettiklerini kaydeden Fen Lisesi Müdürü Özkan Kılınç ise, gerek laboratuar gezisi gerekse ziyaret nedeniyle Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı Tuncer Gök’e teşekkür etti.

            Altınyıldız Koleji öğrencileri Ticaret Borsası başkanı Tuncer Gök’e çiçek sunarak, Borsamızın başarılarının devamını temenni etmiştir.           
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.