banner461
banner195

Özel İnsanlar, 3 Aralık İçin Hazır

Tüm dünyadaki Engellilere yönelik olarak özel bir gün özelliğindeki 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Nevşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Özel İnsanlar Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen bir proğram ile kutlanacak.

Özel İnsanlar, 3 Aralık İçin Hazır
01 Aralık 2014 Pazartesi 10:59

banner143
banner134

Nevşehir Belediyesi tarafından eğitilebilir düzeydeki  engellilerin zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra engelli olmanın getirdiği psiko-sosyal sorunların üstesinden gelinmesi ve onların toplumla entegre olabilmelerine yardımcı olunması amacıyla Kıratlıoğlu Mahallesi’nde oluşturulan Özel İnsanlar Merkezi’nde eğitim gören engelliler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle kutlama proğramı hazırladı.

 3 Aralık 2014  Çarşamba günü saat 19:00 da Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde, vatandaşların ücretsiz olarak izleyebileceği  etkinlikte,  engelliler oluşturdukları koro ile  playback gösterisinin yanı sıra  halk oyunları gösterisi de sunacak.

Etkinlikte ayrıca engellilerin merkezde yapmış oldukları el sanatları ürünleri de Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi Fuayene salonunda satışa sunulacak. El sanatları ürünlerinden  elde edilecek gelir, Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nden yararlanan engellilerin ihtiyaçları doğrultusunda harcanacak.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.