banner461
banner195

Özhaseki Ve Gökçek Nevşehir Diriliş Meydanına Canlı Bağlandı

Nevşehir'de devam eden Demokrasi Nöbetindeki Coşkuya Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Ortak Oldu.

Özhaseki Ve Gökçek Nevşehir Diriliş Meydanına Canlı Bağlandı
02 Ağustos 2016 Salı 01:34

banner143
banner134
Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızan bir grup vatan haininin 15 Temmuz 2016 Cuma günü gerçekleştirdikleri darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine tüm ülke genelinde meydanlara inen vatandaşların Demokrasi Nöbeti, Nevşehir’de de büyük bir coşku içerisinde devam ediyor.

ÖZHASEKİ VE GÖKÇEK TELEFONLA HALKIN COŞKUSUNA ORTAK OLDU
Belediye Başkanı Ünver Diriliş Meydanını dolduran binlerce vatandaşa iki ayrı sürpriz yaptı. Ünver,  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i  cep telefonu ile aradı.  Özhaseki ve Gökçek’ demokrasi nöbetindeki vatandaşlara hitap ettiler.
 
MİKROBA MERHAMET  HASTAYA ZULÜMDÜR

Çevre ve Şehircilik Bakanı MehmetÖzhaseki  Diriliş Meydanını dolduran binlerce vatandaşa telefonla seslendi. Özhaseki,15 darbe girişimde bizleri derinden üzen, kuzu postuna bürünmüş eşkıyaların darbe girişimini gördüklerini söyledi. Özhaseki: “ Bu eşkıyalar 40 yıl boyunca kendilerini saklamışlar. Hepimize gelip yardım parası istemişler, zekat parası istemişler,kurban paralarımızı almışlar, bu ülkeye insanlar yetiştireceğiz, vatana millete hizmet edecekler diye yalan söylemişler. Bizler nihayetinde saf insanlarız, mümin insanlarız, gönlü yumuşak insanlarız, bunlara hep yardım etmişiz,fakat o gece asıl yüzlerini ortaya koydular, gerçek suratları ortaya çıktı. Ne kadar vahşi ne kadar şerefsizce bir örgüt olduğunu   o gün hepimiz anladık. Tabiki bu kakışmada çok büyük planlar yapanlar karşısında Allah’ın da bir planı vardı. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve tavrı ile halkı sokağa çağırarak,Allah sizlerden razı olsun sokaklara döküldünüz. Onlar kazanmış olsa idi, Türkiye bölünme tehlikesi ile karşı karşıya idi. Ülkemiz bir iş savaş ile karşı karşıya idi,burayı da Suriye’ye çevirmek istiyorlardı. Bu ezanlar okunmayacak ve bu bayraklar göklerde gür bir şekilde dalgalanmayacaktı. Ama Allah onlara bu fırsatı vermedi. Şimdi onlardan acımasızca hesap sorma zamanı. Eğer  Mikroba merhamet ederseniz, hastaya zulüm etmiş olursunuz. Mikroba merhamet olmaz, mikrobutopyekün yok etmek lazım.  ” dedi.

DARBE DENİLEN OLAY TARİHE GÖMÜLDÜ.

Daha sonra cep telefonu ile halka hitap eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek,gerçekten büyük bir mücadelenin içinden geldiklerini söyledi. Gökçek, şunları söyledi: “Maalesef askerin içerisine sızmış olan bir takım hainler ,bir takım girişiminde  bulundular, rabbime hamdolsun başarılı olamadılar. Bunda başarılı olamamalarının  pek çok nedeni var,ama en önemli nedeni  Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşudur. Ve ikinci kahraman doğrudan doğruya meydanları dolduran demokrasi nöbetçiliğini yapan, vatandaşlarımız, çocuklarımızdır, ninelerimizdir, dedelerimizdir,. Allah hepsinden razı olsun.Bu ülkenin yetiştirdiği,vatanına milletine bağlı subaylar ve polis kardeşlerimizin fedâkarlığıinkar edilemez, hepsinden Allah razı olsun. Herkes bulunduğu yerde mücadele etti, herkes bu mücadelenin içerisinde yer aldı. Allah’ ın izniyle Cumhurbaşkanımızın talimatı ile darbe girişiminde bulunanlar püskürtüldü ve bugün darbe denilen olay tarihe gömüldü.

Demokrasi nöbetinde daha sonra  Ezgi dinletisi ve sema gösterisi yapıldı. Gösteri vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

 
 

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.