banner461
banner195

Özkonaklılar 22.Geleneksel Pilav Gününde buluştu

İstanbul da yaşayan Özkonaklılar 22.Geleneksel Pilav Şöleninde bir araya geldiler. Geleneksel Özkonak’lılar Pilav Şenliğinde Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli hemşehrilerini yalnız bırakmadı...

Özkonaklılar 22.Geleneksel Pilav Gününde buluştu
02 Haziran 2014 Pazartesi 21:10

banner143
Özkonaklılar 22.Geleneksel Pilav Gününde buluştu
İlgili Galeriye Git
banner134
Özkonaklılar Bu yıl Geleneksel olarak 22. si düzenlenen Özkonaklılar pilav gününe katılarak  coşkuyla şenliklerle eğlenerek birlik beraberliğin mükemmel bir göstergesi oldular.

İstanbul Belgrad Ormanı Fatih Çeşmesinde düzenlenen 22.Geleneksel Pilav Şölenine İstanbul da yaşayan çok sayıda gurbetçi Özkonaklı hemşehrilerimiz yer aldı.

Bu anlamlı günde Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli hemşehrilerini yalnız bırakmazken yaptığı konuşmada Özkonak birlik ve beraberliğine işaret ederek bu bağlamda Özkonaklılar Derneği ve Vakfına dünden bugüne gönüllü olarak hizmet etmiş tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.Konusu Özkonak bizim sevdamız ve bu sevdanın bir parçası olarak güzel kasabamıza hizmet etme şerefini ve şansını bana destek dua ve oylarıyla gösteren herkese bu vesile ile teşekkür ediyorum bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonrada  konusu Özkonak olan her yerde varım var olacağım dedi. 

İstanbul Özkonaklılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği “Geleneksel Pilav Günü” ne İstanbul da yaşayan Özkonaklılarla birlikte Özkonaktanda Otobüs kaldırıldı.

Özkonaklı sanatçı Fatih Önal ın sazı sözüyle renk kattığı günde tam manasıyla memleket havası sohbetin asıl konusu oldu.

Böyle bir organizasyona imza atan Özkonaklılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Vakıf Yönetimi ile ve tüm ekibine teşekkür ederiz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
özkonağın yolunu yaptırmak için el birliği etseler, yolun asfaltı tüm patlamış, bazı yerlerde ise yığılma olduğunu gördüm kazaya sebebiyet verecek şekilde bozukluk var avanos-özkonak arası,, göynük tarafı değil,, hoşçakalın