banner461
banner195

Paça Bekliyoruz

Ülkemizde giyim sektörünün gelişmesiyle birlikte her geçen yıl kan kaybetmeye devam eden Terziler Kurban bayramı öncesinde de küçük çaplı işlerle ancak geçimlerini sağlayabiliyor.

Paça Bekliyoruz
30 Eylül 2014 Salı 17:00

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizde giyim sektörünün gelişmesiyle birlikte her geçen yıl kan kaybetmeye devam eden Terziler Kurban bayramı öncesinde de küçük çaplı işlerle ancak geçimlerini sağlayabiliyor.

Geçtiğimiz ramazan bayramında da olduğu gibi Kurban bayramı öncesinde de piyasanın ekonomik durgunluğundan dert yanan Nevşehir Terziler Odası Başkanı Habil Polatel, insanların ucuz ve kalitesiz giyim eşyalarına yönlendirildiğini söyledi.

Nevşehir’de kurulan Salı pazarında satılan ve özellikle dar ve orta gelirli ailelerin rağbet ettiği giyim ürünlerinin son derece kalitesiz olduğunu belirten Terziler Odası Başkanı Habil Polatel, “Geçtiğimiz ramazan bayramında olduğu gibi bu bayram öncesinde de terziler küçük çaplı paça yapma ve ufak tefek terzilik işleri ile iş yapmaya çalışıyor. Oda olarak bizim Paça’ya verdiğimiz fiyat 7 TL. Ancak kimi terzilerimiz 3 TL’ye kadar paça yapıyor. Bu fiyatlarla terzilerimizin yaptığı işin tamamı gelir olsa ne olur?. Ramazan bayramında olduğu gibi bu bayramda terzilerimiz günümüzün ekonomik koşullarına, giyim sektörünün son derece kalitesizleşmesine karşın yine umduğunu bulamadı” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.