banner461
banner195

Parmaksız Nevşehir Basınıyla Kahvaltıda Buluştu

NTSO Başkanı M.Arif Parmaksız Kapadokya Dedeman Otelde Nevşehir Basınıyla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sonrasında NTSO seçimlerine ilişkin açıklamlarda bulunan NTSO Başkanı ve Başkan Adayı M. Arif Parmaksız Hiç Kimsenin Arka Bahçesi Olmadık dedi.

Parmaksız  Nevşehir Basınıyla Kahvaltıda Buluştu
19 Mart 2013 Salı 12:24

banner143
Parmaksız Nevşehir Basınıyla Kahvaltıda Buluştu
İlgili Galeriye Git
banner134

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, düzenlediği basın toplantısında oda seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulunurken, Ticaret Borsası Başkanı Tuncer Gök ile Eylül ayından itibaren yolları ayırdıklarını, kendisiyle birlikte hareket eden grubun Ticaret Borsası Seçimlerinde Mustafa Çelebi ve ekibini desteklediğini de söyledi.

NTSO Başkanı M. Arif Parmaksız 

Hiç Kimsenin Arka Bahçesi Olmadık...
Basın toplantısına Meclis Başkan adayı Seyit İnce ve Basın yayın kuruluşlarından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi adayı Kemal Güner ile birlikte katılan Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte katıldıkları İsveç’teki toplantı ve izlenimlerine dair de açıklamalarda bulundu.

Nisan ayı içerisinde yapacakları bir başka basın toplantısı ile Yönetim kurulunda görev alacak isimleri ve meslek komitelerinde aday olacak isimleri basına ve yayın kuruluşlarına tanıtacaklarını belirten Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, 1926 yılında kurulan ticaret ve Sanayi odasının tarihinde üst düzey görev alan tek isim olduğuna dikkat çekti. Türkiye genelindeki 365 oda ve borsa içerisinden Türkiye odalar ve borsalar birliği bünyesinde görev alan sayılı insanlar arasında bulunduğunun altını çizen Parmaksız, “Ben Rifat Beyin ekibindeyim. O orada olduğu sürece bende burada olduğum sürece daha üst düzey görevlere de talibim. TOBB Başkanına Filistin İsrail konusunda arabulucu olarak görev verildi. Biz bu konuda 8 yıldır çalışıyorduk” dedi.

TOBB Olarak Hacıbektaş ilçesine yapılan Meslek Yüksek Okulunun ardından ilimize yeni bir okul daha kazandırmanın çabası içerisinde bulunduklarını belirten Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, “Nevşehir’e bir okul daha yaptıracağım. 8 milyon TL değerinde Hacıbektaş ilçemize Meslek Yüksek okulu yaptırdık. TOBB un bu yatırımını hediye olarak kabul ettiğimizi söyledik. Ya fen lisesi ya da bir başka okul şeklinde okul yaptıracağım” dedi.

Türkiye’nin Ankara’dan yönetildiğini ve Ankara’daki çalışmalarının Nevşehir’e bugüne kadar çok önemli kazanımlar sağladığını belirten Parmaksız, “Kavgayı da beraber yaptık. Gürültüyü de beraber yaptık. Sayın TOBB başkanı ile birlikte TSE ‘ de, İktisadi Kalkınma Vakfında ve Gümrük AŞ de görev aldım. Bu benim ve ekibimin bir kazanımı. Biz 10 yılımızı verip bu görevleri aldık. Bunlar hep mücadeleyle alındı. Ben seçilemezsem bunların hepsi gidecek. Yeniden Ankara’yı öğrenip bu işlere girmek var. Şu anda ben yıllardır hep söylüyorum siyasete hiç karışmadım. Üyelerimin nerede işi varsa ben orada oldum. Toplantılarda her hafta iki bakanla birlikte oluyoruz. Burada önemli olan iş yapabilme becerisi. Ankara dan yönetilmiyor Ankara. Türkiye Ankara dan yönetiliyor. İkili ilişkilerimizden ötürü Nevşehir’in önemli kazanımları oldu” diye konuştu.

Milletvekilleri ile herhangi bir sorun yaşamadığını ve kendisinin ilin iş adamlarına karşı sorumlu olduğunu kaydeden Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, “Herkes kendi çapında seçilmiş iyi insanlar. Onlar siyaseten hizmet edelim demişler. Bizlerde buraya talip olduk. Ben siyasete karışmışsam söylesinler. Ne amir, ne memur tayinine karıştım. Görev alanlarımız ayrı. Ben iş adamlarına karşı sorumluyum. Varsa bir şey söylesinler. Kapalı kapılar ardında konuşmaya gerek yok. Her şey açık” ifadelerinde bulundu.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanı ve yönetim kurulunun bütün siyasi partilere eşit mesafede bulunduğunu de belirten Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Parmaksız, “Her partiye eşit mesafede olan bir kuruluşuz. Hiçbir kimsenin arka bahçesi olmadık. Doğrular neyse onun yanında olduk. Meydanlarda kavga etmedik ama kapalı kapılar ardından ekonomiyle ilgili kavgalarda ettik. Siyasete bulaşmadık. Hükümetle aramız açıkmış filan hiç öyle şey yok. Bunlar tamamen şehir senaryoları. Benim milletvekiline hiç işim düşmedi. Herkes kendine bakacak. Benim milletvekilleriyle filan sorunum yok. Ben seçimle gelmişim. Siyaset beni ilgilendirmez. Yönetimim de ak partililer de çok sayıda. Bunlar genel merkezi de sıkıntıya düşürüyor. Varsa bir sorun çıksınlar Arif Parmaksız şöyle yaptı desinler. Kulvarlarımız değişik” şeklinde konuştu.

Sözleri arasında Ticaret Borsası seçimlerinde Mustafa Çelebi’yi desteklediklerini söyleyen Parmaksız, önümüzdeki günlerde düzenleyecekleri daha geniş katılımlı basın toplantılarında da daha geniş açıklamalarda bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

Biz Hiç Kimsenin Arka Bahçesi Olmadık

Gazetecilerin Nevşehir milletvekillerinin seçimlerde taraf olup olmadıkları yönündeki soruları üzerine Parmaksız, "Benim milletvekilleriyle bir sorunum yok. Onların benimle bir dertleri varsa açıklasınlar, kimse karnından konuşmasın. Benim milletvekilleriyle sorunum olmaz, çünkü ben üyelerimden sorumluyum, onlar tüm Nevşehir'den sorumlu. Benim milletvekillerine hiç işim düşmemiştir, kimse için de ricacı olmadım" karşılığını verdi.

 

Türkiye'nin 2023 vizyonuna paralel olarak Nevşehir'in de hareket etmesi gerektiğini belirten Parmaksız, şöyle devam etti:

 Peki biz Nevşehir'de göreve geldiğimiz günden itibaren neler yaptık. Ben TOBB'da Rifat Hisarcıkloğlu'nun ekibinden olarak girdim ve öyle de devam ediyor ve bir Nevşehirli olarak en üst seviyelere geldim. Ben de geldiğim konumlarda hep Nevşehir'e bir hizmet kazandırmak için uğraştım ve başarılı da oldum. Biz göreve geldikten sonra TSE şubesini Nevşehir'e kazandırdık, ayrıca TÜİK şubesini kazandırdık, K belgelerinin Nevşehir'den verilmesini sağladık ve Türkiye'de bunu verebilen 16. il olduk. Biz geldikten sonra Nevşehir 2 organize sanayi bölgesi kazandı. Biz her zaman Nevşehir'e hizmete hazırız dedi.."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mehmet Öztürk - 5 yıl önce
arif başkanım seni yeniden ntso başkanı olarak görmek istiyoruz. arif bey çıtayı çok yükseltti. bir başkası o çıtaya çıkamaz. örnek arif beyin şuanda tobb da bulunduğu konum. yakup bey yada bi başkası bu çıtaya yükseleceğine inanmıyorum.
Avatar
önder çelik - 5 yıl önce
sayin arif parmaksizin nevşehir e kazandirdiklarini kimse inkar edemez böyle bir insani ticaret sanayi odasi başkanliğindan indirmek büyük bi sorumsuzluk akilsizlik olur
Avatar
FİKRİM DEĞİŞMEYE BAŞLADI ? - 5 yıl önce
işin açıkcası oda seçimlerinde 3 oyumuz var,dışardan takip ediyorum,iki tarfada yakın değilim.ama uzaktan izliyorum.fakat yakup bey e verecektik oylarımızı,yalana gerek yok.bu seçim tarihi değişince daha bir analiz etmeye başladım ve arif parmaksızı haklı ve doğru bir iş yapıyor olarak görmeye başladım.bir kaç oy kullanacak ticaret insanı ile de görüştüm aynı sendromu yaşıyorlar,aynı düşünmeye başladık.ne arif parmaksız a yakınım ne de yakup bey e ama arif parmaksıza doğru bir kaymalar oluyor sanki bu düşüncem şahisidir,beni bağlar,daha kime oy vereceğime de karar vermedim işin açıkcası...inşallah memleketimiz için hayırlısı olur...ama yakup bey in ekibinide görmezden gelmek yanlış olur.çok kararsızım...
Avatar
MURAT ULUTAŞ - 5 yıl önce
değerli arif bey yazacak çok şey var ama bir kaçini yazmak istrerim. zannedersem 2 seçim öncesi idi ridvan köybaşi ve ekibi sizi yana yana desteklemişlerdi hatirlarsaniz.hatta belediyenin ve ak partinin tüm imkanlari size seferber etmişti sayin başkan o zaman nedenmi o tarihte sirf musa ertaş i yikmak için çabalar gösterilmişti.nasil oluyorda hiç bir siyasetçiden destek almadiğinizi söylüyorsunuz .hatta o zaman elkatmişa inat sizi desteklemişlerdi bazilarii?
2. sizin göre yolundaki den turizm projesi ne oldu allah aşkina ?
ayrica maalesef sizin yapmiş olduğunuz icraatlare bakildiğinda hiç bi şey gözükmüyor.oysaki siz de çok iyi biliyorsunuzki yurt dişindaki şehirler ve diğer ülkemizdeki iller arasinda maalesf nevşehir çoç çok geri kalmiştir.
şimdi bazi geçmişteki olumsuzluklari bir kenara birakmak lazimdir.nevşehir kan kaybediyor.hep ne çektiyse şehrimiz yanliş yönetim, yanliş siyasetten çekmiştir.lütfen olan yine gençliğimize olmasin.
selamlar saygilar.
Avatar
tse şubesi - 5 yıl önce
görev yaptığım şehirde tse şubesi yok, nevşehir'de tse şubesi varsa arif bey sayesinde var ve nevşehir için büyük şans, benim görev yaptığım şehirde tse de işi olan, başka şehirdeki tse ye gitmek zorunda kalıyor.
Avatar
Mehmet Güngör - 5 yıl önce
sayın murat bey, elkatmışa inat parmaksız'a oy verenler için parmaksız'ı mı mesul tutuyorsunuz? burada parmaksız mı siyaset karıştırmış oluyor? nevşehir'in geri kalması konusunda haklısınız, ama bunun çözüm mekanı da ankaradır. bunu yapacak olan da parmaksızdır. yeter ki biz destek olalım. turizm projesi konusunda da parmaksızın attiği adımlar kendi basina yeter. adam ugrastı, elinden geleni yaptı. bu aşamaya getirmesi bile bir basaridir.
Avatar
Şehirli Esnaf - 5 yıl önce
fikrim yeni ekipti ama yazılanlar
çizilenler yeni insanlar olmadığı
sadece makam kavgası için onun için
ben arif beyi dolu görüyorum oyumuda
ari̇f beye kullanacağım
Avatar
NEVŞEHİRLİ CEYLAN - 5 yıl önce
arif bey gercekden tarafsız davrandı.en yakın arkadaşına kazık atanların kazanması yanlış olur arif beyle davam.