banner461
banner195

Parmaksızın Gündeminde Hızlı Tren ve Organize Sanayi Vardı

Bloomberg HT’de yayımlanan ve Türkiye’de güzel işler de yapılıyor’’ fikrinden hareketle yola çıkan Çıkış Yolu bugün Uçhisar CCR Otelden canlı yayınla Nevşehir’deydi.

Parmaksızın Gündeminde Hızlı Tren ve Organize Sanayi Vardı
24 Nisan 2013 Çarşamba 10:55

banner143
banner134

 Üretenlerin sesi olan Sami Altınkaya’nın sunuculuğunu yaptığı programın bugün ki konukları Oda Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hilmi Yazıcı ve TEB Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz’du.

Nevşehir’de Hedef-2023 adına yapılanların konuşulduğu programda, Nevşehir de neler yapılması gerektiği üzerine konuşan  Yönetim Kurulu Başkanı Parmaksız, turist sayısının 2023 yılında 5 milyona çıkarılmasının hayal olmadığından bahsetti.

Hızlı trenin ilimize kazandıracağı ivemeden bahsederek turist sayısını artırmanın yanında konaklama gün sayısının da artırılması gerekliliğini bahseden Parmaksız, Özel Sanayi bölgesinin ilimize kazandırdığı hareketlilikten bahsederek ilimiz sanayisinin alt yapısında çok yol aldıklarını ve daha yapılacak çok işinin olduğunu söyledi.

İş Adamlarımız Vicdanının Sesiyle Oy Verecek

Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, oda seçimlerinde iş adamlarının yönlendirilmesinin güç olduğunu dile getirdi.

Düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin çeşitli sorularını da yanıtlayan Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, “Sizi gayet rahat görüyoruz, bu rahatlığınızın nedenini açıklar mısınız?” sorusuna “Benim iş adamım geçmişe bakacak, bugüne bakacak ve şu ana kadar yapılanlarla gelecekte yapılabilecek olan çalışmaları değerlendirip oyunu verecek. Benim iş adamımın yönlendirilmesi biraz güç. Vicdanının sesini dinleyip ona göre oy verecektir iş adamlarımız. Bu durumu biz 2005 Yılında da yaşadık. Eğer başarılıysak tamam ama başarısızsak onun da sorumluluğu hepimize ait. Hiçbir zaman ben demedim. Ben Ankara da üst görevlere taşındıysam bu görevlerin alınmasında bu arkadaşlarım hep benim arkamda yer aldı. Bir ekip çalışması yaptık. Nevşehir benim arkamda durduğu için ben belirli bazı yerle gelebildim” açıklamalarında bulundu.

Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 5 yıl önce
bunları yapmak için sayın parmaksız millet vekilleri ile uyum içinde olacaksınız fikir uyumu olacak..anlayana
Avatar
Sanayici - 5 yıl önce
arif bey herhalde mebuslar bu yükselmenden hep
rahatsız olmuşlar daha öncede bu filmi görmüştük.
sen yoluna çok kıymetli ekip arkadaşlarınla devam et bakan gibi başkansın.
Avatar
re: vatandaş - 5 yıl önce
vatandaş rumuzlu arkadaş, o zaman milletvekillerine soyle oda ile uğrasacaklarına kendi işlerine baksınlar. o zaman bir sorun kalmaz.
Avatar
:)) - 5 yıl önce
acıgöl organize sanaayinde boş yer yok :) yatırımcılar sırada bekliyor. özel organizede durum farklı tabii, orda peşkeş çekilen yerler haala sahipleri tarafından faaliyete geçirilemedi. bunlar parmaksız amcamın başarısıdır.
Avatar
onuncu köy - 5 yıl önce
hızlı tren işi göre bogazına yapılacak 500milyon dolarlık yatırım hikayesi gibi şeçim malzemesidir arkadaşlar bu dolmaları yutmuyoruz daha inandırıcı olsun ki inanalım vekillerin çalışma masasında 1 inci gündem olan hızlı tren yatırımı parmaksızla ne alaka popüler konu sahiplenilirse iyi olur diye düşünmüş
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce @vatandaş
yani vekillerin koltukları altına girmesi gerekiyor öylemi? olmazsa olmaz yani
Avatar
ali veli - 5 yıl önce
ewt siz bu yorumumuda yayınlamayacaksınız ama ben yinede yorum yapayım
ewet arif bey 3 5 zengine daha iyi davranmak için biraz daha zaman lazım size bütün teşvikler zenginlere orta kesim olan kişilere hiç bir bilgi vermediniz üç tane zengine peşkef çektiniz