banner461
banner195

Parti Broşürü Mahkemelik Etti

Nevşehir il merkezinde bir Vatandaşın aracının önüne takılan parti broşürü İşçi Partisi İl Başkanı ve 2 yöneticiyi mahkemelik etti.

Parti Broşürü Mahkemelik Etti
01 Eylül 2014 Pazartesi 18:01

banner143
banner134

 Parti Broşürü Mahkemelik Etti

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir il merkezinde bir Vatandaşın aracının önüne takılan parti broşürü İşçi Partisi Nevşehir İl Başkanı ve 2 yöneticiyi mahkemelik etti.

Edinilen bilgiye göre; 30 Mart Yerel Seçimleri esnasında 2000 Evler Mahallesinde bir Vatandaşın aracının camına Partili gençler tarafından takılan parti broşürü İşçi Partisi İl Başkanı Prof. Dr. Meliha Atalay ve 2 Parti yöneticisini mahkemelik etti.

Durumu seçimden sonra ellerine ulaşan Mahkeme celbi ile öğrenen İl Başkanı Atalay ve 2 Parti yöneticisi söz konusu suç duyurusu hakkında parti genel merkezinden yardım istedi. İşçi Partisi Genel Merkezi hukuk bürosuna iletilen konuyla ilgili ilk dava önümüzdeki günlerde görülecek.

Söz konusu parti broşüründe İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıklamalarının yer almasının yanında Türk Bayrağının siyasi malzeme olarak kullanıldığına yönelik bir suç unsurunun oluştuğu ifade ediliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.