banner461
banner195

Paşabağında İn Cin Top Oynuyor

Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’de ele alınması gereken en önemli sorunların başında Paşabağları ören yerinin düzenleme çalışmalarının ne zaman yapılacağı.

 Paşabağında İn Cin Top Oynuyor
10 Temmuz 2014 Perşembe 18:52

banner143
banner134

 Paşabağında İn Cin Top Oynuyor

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’de ele alınması gereken en önemli sorunların başında Paşabağları ören yerinin düzenleme çalışmalarının ne zaman yapılacağı. Temmuz ayının ortasında Paşabağlarında yapılması beklenen düzenleme çalışmalarını bir yana bırakın, bölgenin en önemli turizm merkezlerinden birinde adeta İn Cin Top Oynuyor.

Paşabağları ören yerindeki dağınıklığın ve doğa tahribatının bir an önce engellenmesi için çalışmalarda bulunacaklarını bir yıl önce dile getiren Müdürlük yetkilileri, “ bölgenin turizm sorunlarını tüm turizmciler, otel işletmecileri, yerel yönetimler, Valilik ve Bölge Koruma Kurulu ile birlikte çözeceklerini belirtmiş ve “Kapadokya Bölgesi turizmi olarak çok sorunlarımız var. Bu sorunları sivil toplum örgütleri, turizm işletmecileri, seyahat acenteleri, otel işletmecileri ve yerel yönetimlerle birlikte bu sorunları iyi analiz etmemiz gerektiğine inanıyorum. Bölgenin turizm konusunda en öne çıkan sorunlarından biri Paşabağ sorunu. Gittiğinizde karşınıza çıkan sorunların başında kulübeler ve doğanın tahrip edilmesi var. Sorunların en belirgini bu. Bölgeye ilk gelen hemen hemen herkesin gözüne çarpan sorun bu. Bu sorunların masaya yatırılarak Valiliğimizle, Kurulumuzla, turizmcilerimizle hep birlikte çözmemiz gerekiyor. Yapacağımız her şeyi projelendirerek yapmamız gerekiyor” açıklamalarında bulunmuştu. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Fiyatlar - 4 yıl önce
fiyatlar çok yüksek gelen yerli yabancı turistlerinde % 40 ı alış veriş yapıyor geri kalan kısım fiyatları pahalı bulup alış veriş yapmadan gidiyor. fırsatçılık yapılmasa makül fiyatlara ürünler sunulsa sürüm olur herkes alır tanıtım olur para döner.