banner461

Paslanmaz Uluslararası İlişkiler Bölümünden Mezun Oldu

Kapadokya Şiir Şölenleriyle, Kapadokya’nın gururu olan şair, yazar ve gazeteci olan Ayşe Paslanmaz Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü başarıyla tamamladı.

banner503
Paslanmaz Uluslararası İlişkiler Bölümünden Mezun Oldu
30 Haziran 2014 Pazartesi 10:59

banner143
banner134

AYŞE PASLANMAZ ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜMÜNDEN ‘ONUR BELGESİYLE’ MEZUN OLDU.

PASLANMAZ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR.
Her yıl geleneksel olarak yapmış olduğu Kapadokya Şiir Şölenleriyle, Kapadokya’nın gururu olan şair, yazar ve gazeteci olan Ayşe Paslanmaz Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü başarıyla tamamladı.

Mezun olan Ayşe Paslanmaz Eskişehir ‘de mezuniyet törenine katıldı. Mezuniyet töreninde Anadolu Haber Ajansının da dikkatini çeken Paslanmaz ‘örnek rol model’ olarak gösterilerek haberleri yapıldı.
Yüksek Lisans (Ales)’e geçiş sınavlarını da kazandığını belirten Paslanmaz : ’Okumanın öğrenmenin hayatımda çok önemli bir yeri vardır. Özellikle Uluslar arası İlişkiler gibi zor bir bölümden hiç kalmadan, onur belgesi alarak lisans diploması almak, benim için önemli bir gurur vesilesidir. 4 yılda 50’ i aşkın kitabı neredeyse ezber ettim. Ufkumun inanılmaz açıldığını hissediyorum. Öğrendiğim her bildi bana mutluluk katıyor. Mezuniyetimden bir gün sonra Samsun Bafra’da şiir etkinliği için dostlarla buluşmamızda arkadaşlarım arasında kutlama yapılması ile de sevince gark oldum. Türkiye’nin çeşitli illerinden şair, yazar ve sanatçı dostlarım tarafından kutlama pastasının üzerinde  ‘Nice Başarılara Ayşe’miz’ yazılı olması beni son derece duygulandırdı.
Bu yıl çok şükür ki başarılarla dolu bir yıl oldu. Birkaç ay önce mart ayında  şiir kitabım ‘Yaşa Sevdiğim’ ürün yayınevinden çıktı. Mayıs ayında Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti tarafından ‘Yılın Sanatçısı ‘ ödülüne layık görüldüm. 15-18 Haziran tarihlerinde 8 yıldır Nevşehir’de gerçekleştirmiş olduğumuz Kapadokya Şiir Şölenleri’ni ilk defa 9.cusunu yurt dışında Azerbaycan’da, Azerbaycan Devleti - Azerbaycan milletvekili Dr.Ganire Paşayeva ile birlikte, Azerbaycan’ın dört şehrinde dört gün boyunca gerçekleştirdik.. Azerbaycan devleti tarafından da ‘onur ödülüne’ layık görüldüm. Yine bu ay içerisinde Kerkük Derneği tarafından ‘Türk Dünyası’na  ve Irak Türkmen Edebiyatına ve Medeniyetine vermiş olduğumuz hizmetlerden dolayı da ödül verildi. Bu ödüller bana değil Nevşehir’e verilen ödüllerdir. Hepimizin ödülleridir. 
Evet bu yıl gerçektende benim için son derece mutluluk verici bir yıl oldu. İnşallah güzel şeyler yapmak, insanlara faydalı olmak nasip olur.Bu nimetleri, başarıları ve mutlulukları nasip eden Yüce Yaradan’ıma hamd ederim.Bana katkı sağlayan emek veren, maddi manevi yanımda olan  herkese  en kalbi şükranlarımı sunarım. ‘dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ad Soyaf - 6 yıl önce
bu olayin toplum acisindan haber degeri nerede peki? "bizim dünürlerin oglu da fen lisesini kazandiydi"
Avatar
mehmet nuri - 6 yıl önce
Para olunca her otun haberi yapiliyor demekki
Avatar
parası olan konuşuyo - 6 yıl önce
zaten şiir yarışması da bahane, neye göre seçiyorlar belli değil.
Avatar
Necdet kopardan - 6 yıl önce
Işte yıllardır beklediğim o haber...
Teşekkürler fibhaber!
Avatar
SİNAN AGACDELEN - 6 yıl önce @Necdet kopardan
bu haberin nesini bekliyorsun sence bi eğitim değeri varmidir
Avatar
Nevşehirli - 6 yıl önce
zamanın birinde bir vali bu bayana peri kızı demişti. aradan yıllar geçti ama ablam kendini hala peri kızı sanıyor herhalde.
Avatar
ERGEN - 6 yıl önce
bu memlekette ne ana kuzuları ne başarılar elde ediyor da kimselerin ruhu bile duymuyor dayısı olanların boy boy resimleri basılıyor bu da adalet ne diyelim.
Avatar
HÜSEYİN - 6 yıl önce
maşallah! ayşe hanim allah nazarlardan korusun.si̇zi̇n yaşinizdaki̇ çoğu i̇nsan tüm enerji̇si̇ni̇ kaybetmi̇şken dişaridan li̇se, i̇ki̇ yillik yüksek okul ve ni̇hayet uluslararsi i̇li̇şki̇lerde li̇sans tamamlamak mükemmel bi̇r başari.si̇zi̇ kutluyoruz.