banner461
banner195

Pazar Yerinde Alışveriş Kültürü Değişiyor

Türkiye’nin en modern pazaryerinde Vatandaş artık elinde poşetle alışveriş yapmaktan geri duruyor.

 Pazar Yerinde Alışveriş Kültürü Değişiyor
08 Nisan 2014 Salı 17:26

banner143
banner134

 Pazar Yerinde Alışveriş Kültürü Değişiyor

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin en modern pazaryerinde Vatandaş artık elinde poşetle alışveriş yapmaktan geri duruyor.

Nevşehir belediyesinin ilimize kazandırdığı modern pazaryerinde Vatandaşlar kendilerine sunulan imkanları kullanma alışkanlığı edindi. Zira bir yıl öncesine kadar elinde renkli renkli poşetlerle Pazar alışverişinde bulunan Vatandaşlar pazaryerinde Sebzeciler Odasının Nevşehir belediyesinin de desteğiyle kendilerine sunduğu alışveriş araçlarını kullanıyor.

Alışverişini tıptı süper marketlerdeki tıptı alışveriş araçlarıyla yapma kolaylığını elde eden Vatandaşların bu yöndeki taleplerine cevap verebilmek için Sebzeciler odasının girişimleri de sürüyor.

Öte yandan pazaryerine çocukları ile birlikte gelen Vatandaşla da büyük bir kolaylık sağlanmış durumda. Ön tarafında çocukların neşeli bir Pazar alışverişi yapabilecekleri alışveriş araçlarının her geçen hafta pazaryerinde daha fazla görülüyor olması da Nevşehir halkının pazaryeri kültürünün değiştiğine bir örnek durumunda.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
BİR BİLEN - 4 yıl önce
inşallah alış veriş kültürü de değişir de bu millet aldatılmaktan kurtulur hani ön tarafı arka tarafı misali yani.
Avatar
sepzeci - 4 yıl önce
Simdi bes parmagin beside asla bir degildir birde tutamazsin sen bir bilen kardesim simdiye kadar devamli sebze veya meyve aldigin bir tezgah varmi bence bbu lafi ettigine gore yoktur benim tezgahima devamli gelen musterilerime kendi evime bile secmedigim sebzeleri onlara veriyorm sana da tavsiyem belli bi yerden al ihtiyacini emin ol iyisi yoksa dahi sana vermezler baska bi arkadasina gonderirler bundan emin ol