banner461
banner195

Prof Dr. Mehmet Dursun Erdem NEÜ Rektör Adaylığını Açıkladı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör Adaylığını Açıkladı

Prof Dr. Mehmet Dursun Erdem NEÜ Rektör Adaylığını Açıkladı
16 Haziran 2016 Perşembe 15:07

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde 26 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak olan rektörlük seçimi öncesinde Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem rektör adaylığını açıkladı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde dört yıldır Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevinde bulunan Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem 26 Temmuz 2016 tarihinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde yapılacak olan rektörlük seçiminde aday olacağını açıkladı. Erdem, “ Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesinde dört yıl boyunca Dekanlık görevini yürüttüm. Üniversitede göreve başlamam ile birlikte Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini el birliği içerisinde hep yukarılara taşımak için çalıştık. 2007 yılında kurulan üniversitemiz her geçen gün büyümeye ve bunun yanı sıra öğrenci sayısını, öğretim üyesi kadrosunu artırarak bugünlere geldi. Ben bugüne kadar üniversitemize hizmetlerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’a teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Tabi ki bu bayrak yarışında diğer öğretim üyesi arkadaşlarımızda olacaktır. Hepimizin de ortak amacı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini Türkiye’nin parmakla gösterilen bir üniversite yapmak olacaktır. Üniversitemiz artık kendi kendine yetebilecek, kendi yöneticilerini kendi içinden çıkarabilecek bir çaptadır. Ben üniversitemizde görev yapan gerek diğer akademik personelleri gerekse idari personelleri yakinen tanımaktayım. Arkadaşlarımız bizlerin üniversitemize neler katabileceğimizin bilincindeler. Biz bu bayrağı alıp en yukarılara nasıl taşımanın hesabı içerisinde olacağız. Ben de bu yüzden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde 26 Temmuz tarihinde yapılacak olan rektörlük seçiminde aday olduğumu söylemek istiyorum” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem halen TÜBİTAK ‘ta BİDEP (Akademik Değerlendirme Komisyonu üyeliği) yapmaktadır. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Eğitimcileri arasında yer almaktadır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.