banner461

Prof. Dr. Pekaçar Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlük Seçiminde Adaylığını Açıkladı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde 26 Temmuz tarihinde yapılacak olan rektörlük seçiminde Prof. Dr. Çetin Pekaçar adaylığını açıkladı.Prof. Dr. Çetin Pekaçar Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde 26 Temmuz’da yapılacak...

banner503
Prof. Dr. Pekaçar Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlük Seçiminde Adaylığını Açıkladı
02 Haziran 2016 Perşembe 12:27

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde 26 Temmuz tarihinde yapılacak olan rektörlük seçiminde Prof. Dr. Çetin Pekaçar adaylığını açıkladı.
Prof. Dr. Çetin Pekaçar Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde 26 Temmuz’da yapılacak olan rektörlük seçiminde aday olduğunu düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Pekaçar gerek üniversitemizde ki uzun görev sürem boyunca edindiğim bilgi, tecrübe ve gözlemler gerekse de değerli akademik ve idari personelimizin teşvik ve destekleri sonucunda bu kararı aldığımı belirtmek isterim diye konuştu.
Pekaçar, “Kuruluşundan itibaren altı yıl boyunca Rektör Yardımcısı ve Dekan olarak hizmet etmekte gurur duyduğum Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin rektör adayı olarak huzurlarınızdayım. Gerek üniversitemizde ki uzun görev sürem boyunca edindiğim bilgi, tecrübe ve gözlemler gerekse de değerli akademik ve idari personelimizin teşvik ve destekleri sonucunda bu kararı aldığımı belirtmek isterim. Öte yandan bu kararı almamda geçtiğimiz birkaç ay boyunca değerli öğretim üyeleriyle ve Nevşehir’in saygın kanaat önderleriyle yaptığım istişari görüşmelerin de önemli etkisi olmuştur. Fırsat verildiği takdirde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin akademik , idari ve fiziksel yönlerden gelişmesi ve sadece ülkemizin değil, dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olması için var gücümle çalışacağıma söz veriyorum. Geçmişte ki görevlerimde olduğu gibi gelecekte de değerli akademik ve idari personelimizin ve şehrimizin desteğiyle başarılı olacağıma canıgönülden inanıyorum. Çalışmalarımızı şeffaflık ve denetlenebilirlik, katılımcı yönetim ilkeleri doğrultusunda sürdürürken huzur, güven ve adaletin sağlanması vazgeçilmez önceliklerimiz arasında olacaktır. İçinizden biri olarak üniversitemizde yapılacak olan rektör adaylarını belirleme seçiminde değerli akademisyenlerimizin ve siz değerli basın mensuplarının desteklerini bekliyorum. Değerli hocalarımızın teveccühlerinin şahsımda odaklanması halinde kimseyi mahcup etmeyeceğimi, sizlerin de katkısıyla üniversitemizi hepimizin gurur duyacağı bir yükseköğretim kurumuna dönüştürmeyi taahhüt ediyorum.Geçmişte çok güzel ve büyük işler yaptık, gelecekte daha iyilerini yapmak bizim elimizde. Kişilerin değil, ilkelerin konuşulduğu, şehir ve toplumla kaynaşmış, huzur dolu bir üniversite ortamına erişmek dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
” dedi.
Prof. Dr. Çetin Pekaçar, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde 2008-2015 tarihleri arasında Fen Edebiyat Bölümü Dekanlığı, 2009-2015 tarihleri arasında da Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.