banner461
banner195

Proje 31 Ağustos 2016’ya Kadar Sürecek

Avrupa Birliği Erasmus Programı Kapsamında hazırlanan projenin ilk faaliyeti, Nevşehir’de gerçekleştirildi.

Proje 31 Ağustos 2016’ya Kadar Sürecek
22 Temmuz 2015 Çarşamba 17:51

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Avrupa Birliği Erasmus Programı Kapsamında hazırlanan projenin ilk faaliyeti, Nevşehir’de gerçekleştirildi.


Beslenme bozukluklarına bağlı “Obezite ve Diyabet” hastalıklarından toplumumuzu korumak üzere, 2014 yılında Erasmus+ Ana Eylem II Mesleki Eğitim Stratejik Ortalıklar programı kapsamında stratejik ortak olarak müracaat ettiği  “NO GDO” isimli Nevşehir’de gerçekleştirilen projenin açılış toplantısı ortak kurum yöneticileri ve proje ekip üyelerinin yer aldığı 13 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. 31 Ağustos 2016 tarihine kadar yapılacak olan çalışmalar ve faaliyetler bu toplantıda belirlendi.

Proje Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kapadokya MYO, Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, , Kapadokya Gelişim Derneği, Kırşehir İzcilik ve Spor Derneği, Almanya’dan Duisburger Werkkiste ve İngiltere’den  Buckinghamshire New University CETAL ortaklığı ile yürütülmekte.

Proje faaliyetleri ile geliştirilecek olan uzaktan eğitim müfredatının yanında “Uzaktan Eğitim ile Diyet Menü Hazırlama İçerikleri” hazırlanarak halkımızın kullanımına sunulacak ve final faaliyeti olarak kamu kurumları ve STK temsilcilerinden oluşacak 45 katılımcı ile  “Diyabet ve Obezite’ den Korunma Çalıştayı” düzenlenerek bu konuda yerelde uygulanacak bir eylem planı oluşturulacak.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.