banner461
banner195

Protokol Yapalım Ama Söz de Kalmasın

Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hayriye Demirbilek ve Yönetim kurulu üyesi bayanlar Nevşehir belediye başkan adaylarından taleplerini sıraladı.

Protokol Yapalım Ama Söz de Kalmasın
07 Mart 2014 Cuma 16:29

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hayriye Demirbilek ve Yönetim kurulu üyesi bayanlar Nevşehir belediye başkan adaylarından taleplerini sıraladı.

Söz konusu taleplerinin yerine getirilmesi konusunda başkan adaylarından birer protokol imzalamalarını da isteyen Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Demirbilek ve yönetim kurulu üyesi bayanlar; “Yerel Seçimler öncesinde bir araya gelen Nevşehirli kadınlar Nevşehir belediye başkan adaylarına seçim sonrasında yapılacak çalışmaların takipçisi olacaklarını söyleyecekler. Nevşehirli Kadınlar olarak başkan olduğunuzda sizden beklediklerimiz aşağıda yer almaktadır: İşe- hastaneye,-alışverişe, kurslara giderken çocuklarımızı tam gün ve-veya ihtiyaç duyduğumuz saatlerde güvenle bırakabileceğimiz Kreşler istiyoruz. Ya da farklı bir nedenle evden dışarı çıktığımızda gözümüz arkada kalmadan, evde bakmakla yükümlü olduğumuz hasta ve-veya yaşlı büyüklerimizin tam gün ve veya ihtiyaç duyduğumuz saatler arasında bırakabileceğimiz ya da evde bakım sağlanabilecek politikalar üretilmesini istiyoruz. Sanayinin olmadığı Nevşehir' de yeni istihdam alanı çalışmalarının yapılmasını ve biz kadınlara yönelik iş alanlarının açılmasını istiyoruz. Evde ürettiğimiz ürünleri araçsız ve emeğimizin karşılığını alacağımız şekilde satmak için kadın pazarı kurulmasını istiyoruz, Semt pazarlarının sayısının arttırılmasını istiyoruz. Pazartesi günleri kurulan pazar yerine ulaşımımızın ücretsiz sağlanmasını buda her mahalle için olmalı. Alışveriş merkezlerinde bebek bakım odalarının olmasını Kaldırımların, bebek arabalarının sürülmesine uygun olmasını özellikle iniş-çıkışı kolaylaştıracak eğimler konulmasını istiyoruz. Yılda en az iki kere, Nevşehirli kadınlara vereceğiniz hizmetleri belirlemek ve iyileştirmek için kamuoyu araştırması yapmanızı istiyoruz. Mahallelerde açılacak park-bahçe ve oyun alanları-spor alanlarının o mahallede yaşayan kadın-erkek çocuk-genç ve yaşlıların istek ve önerilerini alıp tasarımları bu doğrultuda yapmanızı istiyoruz. Belediyenin bünyesinde yapılan stratejik planın uygulamasını, bu planında Cinsiyet Eşitliğine duyarlı bütçelemenin göze alınarak yapılmasını- hazırlık süreçlerinde kadın STÖ’lerinde bu planlamaya dahil edilmesini istiyoruz. Nevşehir Belediye Meclisinin aldığı kararlar içerisinde kadınların sorunlarına yönelik çözümlerinin Kadın odaklı olmasının sağlamasını görmek istiyoruz. Nevşehirli Kadınlar olarak Gönüllülük Yönetmeliğini hayata geçirmenizi -gönüllü çalışabileceğimiz alanları belirlemenizi istiyoruz. Nevşehir' de yapacağınız her türlü çalışmada-Kent konseyi Kadın Meclisinin görüşlerine başvurulmasını talep ediyoruz. Bütün bunları 8 Mart Günü bizimle Protokol yaparak Basın aracılığı ile Kadınlara duyurmanızı bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Bir bayan - 4 yıl önce
Değerli başkan Hasan paşa reis olana kadar kimse sizi bilmiyordu ama size değer verdi bi daha bi daha
NEVŞEHİR Hasan bey diyoruz.