banner461
banner195

Rasim Ozan Kütahyalı Neden Nevşehir'i Zor Duruma Düşürdü?

Ünlü Yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı Nevşehir'de kaldığı sürede yaşadığı olayı anlatırken önemli ithamlarda bulundu...

Rasim Ozan Kütahyalı Neden Nevşehir'i Zor Duruma Düşürdü?
05 Kasım 2014 Çarşamba 20:19

banner143
banner134
Hafta sonu bir etkinlik için Kapadokya'ya gelen Rasim Ozan Kütahyalı açıklamaları ile Nevşehir'e zor duruma düşürdü. Kendisini almak üzere gelen polislere "paralel" diyen Kütahyalı'nın açıklamaları bölgede yeni tartışmalara neden oldu.

Bu açıklamalarıyla kaldığı otelin yetkililerini ve aynı zamanda Nevşehir polisini zor duruma düşüren Kütahyalı ile ilgili durum yakın zaman içerisinde nasıl bir hal alacağı merakla bekleniyor. 

İşte Kütahyalı'nın O açıklamaları:

Olayın eşiyle birlikte gittikleri Kapadokya'da yaşandığını belirten Kütahyalı'nın "Liberal Düşünce Kongresi'ne paralel polis baskını" başlıklı yazısı şöyle:Hafta sonu Kapadokya'da Liberal Düşünce Kongresi vardı. Eşim Nagehan'la kongrenin katılımcılarındandım. Aslında bu yazıda kongrede konuşulanları aktaracaktım. Fakat öyle tuhaf bir olay yaşadık ki öncelikle bunu anlatmalıyım.

Kapadokya'ya cumartesi geldik ve Kongre'nin yapılacağı otele yerleştik. Sonrasında tüm gün sunumlar ve tartışmalarla geçti. Günün akşamı bir dostumuzun ısrarıyla yeni açılmış başka bir mekâna geçtik. Orada konaklayıp pazar sabahı Kongre'nin yapıldığı otele geldik. İçeri girdiğimde otel çalışanları benimle konuşmak istedi.

Gece yarısı tam 4'te polisler otele baskın yapmış ve "Rasim Ozan Kütahyalı'yı alacağız" demişlerdi. Otel görevlileri garip tavırlarla gelen bu polis ekibini görünce şok olmuştu. "Neden alacaksınız" deyince de cevap vermemişler ve "bize gelen emir böyle" demişlerdi. Beni alıp nezarethaneye koyacaklarını ve pazartesi sabahı savcıya ifade vereceğimi söylemişlerdi. İçlerinden biri pişkin pişkin gülerek "pazartesi sabahına kadar misafir edeceğiz kendilerini" demişti. Bunun üzerine otel yetkilileri de eşimle beraber otelden ayrıldığımı söylemişti. Bu cevaba çok öfkelenen polis ekibi ilk kaldığımız otel odasına baskın yapmış ancak odanın boş olduğunu görüp daha da öfkelenmişlerdi. 

....

Avukatımı ve İçişleri Bakanlığı'nı aradığımda iş daha da ilginçleşti. Henüz ifade vermediğim bir şikayet dosyasını bahane etmişti paralel polisler.

 

İşte Rasim Ozan Kütahyalı'nın Sabah gazetesindeki yazısı:

Hafta sonu Kapadokya'da Liberal Düşünce Kongresi vardı. Eşim Nagehan'la kongrenin katılımcılarındandım. Aslında bu yazıda kongrede konuşulanları aktaracaktım. Fakat öyle tuhaf bir olay yaşadık ki öncelikle bunu anlatmalıyım.

Kapadokya'ya cumartesi geldik ve Kongre'nin yapılacağı otele yerleştik. Sonrasında tüm gün sunumlar ve tartışmalarla geçti. Günün akşamı bir dostumuzun ısrarıyla yeni açılmış başka bir mekâna geçtik. Orada konaklayıp pazar sabahı Kongre'nin yapıldığı otele geldik. İçeri girdiğimde otel çalışanları benimle konuşmak istedi.

Gece yarısı tam 4'te polisler otele baskın yapmış ve "Rasim Ozan Kütahyalı'yı alacağız" demişlerdi. Otel görevlileri garip tavırlarla gelen bu polis ekibini görünce şok olmuştu. "Neden alacaksınız" deyince de cevap vermemişler ve "bize gelen emir böyle" demişlerdi. Beni alıp nezarethaneye koyacaklarını ve pazartesi sabahı savcıya ifade vereceğimi söylemişlerdi. İçlerinden biri pişkin pişkin gülerek "pazartesi sabahına kadar misafir edeceğiz kendilerini" demişti. Bunun üzerine otel yetkilileri de eşimle beraber otelden ayrıldığımı söylemişti. Bu cevaba çok öfkelenen polis ekibi ilk kaldığımız otel odasına baskın yapmış ancak odanın boş olduğunu görüp daha da öfkelenmişlerdi.

Otel yetkilileri polislerin anormal tavırlarından bu işin paralel bir boyutu olduğunu hissetmişlerdi. Bu GBT kaydına göre yapılmış rutin bir tebliğname değildi. İntikam amaçlı bir gece yarısı operasyonuydu. Polislerin ısrar ve öfkeyle benim nerede olduğumu sormalarına da bu yüzden yanıt vermemişler. Her ne kadar bir kısım kendine liberal diyen profesörler ve yazarlar paralel devlet gerçeğini inkâr etseler de sıradan vatandaş normal devletin dışında paralel bir devletin varlığının farkında. Tuhaf bir polis çetesinin gece yarısı 4'te anti-paralel bir şahsı tutuklamak için mütecaviz bir şekilde gelip otel basmasını normal karşılamıyorlar. Şu an bile bu paralel çete kendilerini tacize devam eder diye korkuyor.

Avukatımı ve İçişleri Bakanlığı'nı aradığımda iş daha da ilginçleşti. Henüz ifade vermediğim bir şikayet dosyasını bahane etmişti paralel polisler. Benim o şikâyetten bile yeni haberim olmuştu. Hemen her gün ekranda olan ve yeri yurdu belli olan bir köşe yazarıydım. Devletin verdiği polis koruması olan bir adamı paralel polis çetesi bu salak sebeple tutuklamaya kalkmıştı. Ben her hafta bir konferans vesilesiyle başka şehirde otelde kalıyorum. Bu olaydan iki gün önce yine başka bir oteldeydim. Hiçbir otelde böyle bir olay olmadı ama Liberal Düşünce Topluluğu'nun kongresi vesilesiyle Ürgüp'e geldiğimde bu rezaletle karşılaştım. İçişleri Bakanlığı yetkilileri de duyduklarından şok oldular ve gereğini yapacaklarını söylediler. Binlerce paralel polis barındıran Emniyet Teşkilatı'nda kritik görevlerden uzaklaştırılsalar bile böyle bir taşra ilçesine operasyon yapmaya kalkan paralel gruplar çıkabiliyor. Bu olaya Atilla Yayla ve Ürgüp'teki diğer liberal akademisyenler de çok öfkelendiler. Atilla Yayla Berat Özipek ve Murat Yılmaz'a göre bu rezalet sadece bana karşı değildi. Benim vesilemle paralel çeteye karşı dimdik durmuş Liberal Düşünce Topluluğu'na da gözdağı verme çabasıydı.

Bu rezaleti öğrenince hem paralel örgütün bu trajikomik haline güldüm hem de o gece otelden ayrılmamayı istedim. Kongre'deki herkes bu düşüncedeydi. LDT paralel yapıya entelektüel direnişin yanında aksiyoner direniş nasıl olur gösterecekti. Çete beni tutuklamaya geldiğinde neler yaşayacaklarını göreceklerdi böylece. Hanya neresi Konya neresi o gece öğreneceklerdi. Şimdi de öyle olacak ama maalesef o pis suratlarını göremedik bu heriflerin. Bu fırsatı kaçırdığıma üzülüyorum.

Türkiye'de her ne kadar pasifize edilmiş olsa da adacıklara sıkışmış bir paralel devlet hâlâ mevcut. Bu çete üyeleri memuriyet kariyerlerine devam ediyor. Ülkenin Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nı bile yatağından alıp hapse tıkmaya yeltenecek kadar kafayı üşütmüş bu çete hâlâ ayakta. Bu ülkenin gerçek demokratları hâlâ tehdit altındadır.

Cumhuriyet - Sabah - haber50

Sonuç:


1-Rasim Ozan Kütahyalı'nın yazısını okuyunca çok üzüldüm. Nevşehir ve özellikle Ürgüp polisini paralel olmakla suçlaması oldukça vahim
2-Rasim Ozan Kütahyalı'yı eğer polis yakalamak isterse, zaten her yerde yakalar. Havalimanından uçmadı mı, orada polis yok mu? Haftanın hemen hergünü Canlı yayınla üstelik TV ekranlarında...
3-Ayrıca kaldığı otel yetkililerinin de olaya dahil edilmesi bence doğru değil. Rasim Ozan Kütahyalı sonuçta PR değeri olan bir adam
4-Ben fotoğraf çektirseydim ben de atardım facebook'a, twitter'a... Atmıyor muyuz, başbakanla, bakanla, milletvekilleriyle, dostlarımızla
5-Aslında konu bu değil. Konu Rasim Ozan Kütahyalı'nın özellikle Ürgüp Polisi ile yaptığı itham. Ben kesinlikle inanmıyorum.... 6-Nevşehir'de paralel yapıya hizmet eden bir tane polisin olduğuna ben inanmıyorum.
7-Rasim Ozan Kütahyalı diyoruz. Her gün tvlerde, orada burada. Polisin ne amaçlı aradığını bilmiyorum ama anlamsız geldi... 8-Sonuç olarak sırf fotoğraf çektirdi diye birilerini suçlamak yerine, Ürgüp polisi için nasıl böyle bir açıklama yaptığını sormak gerekir
9-Rasim Ozan kütahyalı'nın Nevşehir'de yaşadıkları ile ilgili köşe yazısı www.fibhaber.com da...
10- Rasim Ozan Kütahyalı Yine yaptı yapacağını ve deyim yerinde ise Nevşehir'de Herkese Haydaaaaaa dedirtti.Ve Nevşehir'de sevenlerini çok üzdü...

Haber50


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
garıban - 4 yıl önce
fıb haber sızı tebrık edıyorum nevşehırede camur atan bu adama dersını verıp dogruları yazdıgınız ıcın gazetecılık budur ıste helal olsun sıze saygılarımla
Avatar
MAHIR GEZMIS - 4 yıl önce
kutahyali kendisi parareldir baska yerlerde aramasisin akp ve kutahyali ,zaten onun genlerinde var her yerde her yeri proveke etmesi meshurdur herkes cok iyi biliyor
Avatar
Arif Dengirci - 4 yıl önce
Adamsınız Fib Ajans harikasınız...
Dün haberi yandaş gazetede görünce aynen sizin yazdıklarınızı düşünmüştüm. Bugün siz yazdınız helal olsun tıkladığımız mobil reklamlar :)
Avatar
garibanın biri - 4 yıl önce
adam bu şekilde gündemde kalma derdinde. hergün birşeyler uydurup yazıyor ve gündemde kalıyor. dert sadece bu ancak kendini gündemde tutmaya çalışırken birilerini veya memleketleri karalamış oluyor. bu adamın gündemden acilen düşürülmesi gerek bence.
Avatar
fatih - 4 yıl önce
otelde kamera kayıtları vardır. kaldı ki sadece otelde değil çevre yerlerde de kamera vardır. o kameralar incelenir kim yalan kim doğru meydana çıkar. olay bu kadar basit. eğer polisler işgüzarlık yapmışlarsa gerekli hukuki işlem yapılsın. yok eğer r.o.k iftira, yalan, fitnecilik yapıyorsa r.o.k allah havale ediyoruz.
eger emniyet gücleri gelmişse neden geldikleri belli hukuka aykırı birşey varsa hukuk yolu açık. haa öyle değil de sırf gündemde kalmak ve fitneciil yapıyorsa o zaman r.o.k. allah a havale ediyoruz.
Avatar
Fenasi - 4 yıl önce
R.o.k sadece hafif şiddetli salladı, arkadan gelecek "büyük deprem" in habercisi, nevsehir mersin den daha fazla sarsılacak. devlet memurları bazı yerel basını fişeklemeye, yönlendirmeye devam etsin.....
Avatar
yüksel babaoglu - 4 yıl önce
r.ozan kutahyalııı calı gibisin masallah gittiğin yere dalaşmadan edemıyosun sunu bilki r.o.k nevsehir dogru ınsanların memleketıdır yanlış adamı içinde barındırmaz memleketımıze vede ınsanlarımıza saygısızlık yapma senı bır turkıye tanıdı şükür kısa zamanda sen git filmini istanbulda çevir orası büyük şehir anca orada yer edınebılırsın gelme buraya bır dahaaaaa emiiii
Avatar
alıngan - 4 yıl önce
yav adam nevşehir hakkında kötü birşey söylemiyorki paralel polislerin buradaki uzantılarına söylüyor. alınganlık yapmak gereksiz olmuş