banner461
banner195

Rektör Kılıç'ın Kadınlar Günü Mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Kılıç'ın Kadınlar Günü Mesajı
06 Mart 2015 Cuma 18:18

banner143
banner134
 Toplumların değişmesi dönüşmesi ve gelişmesi toplumun temeli olan kadından başlar. Bu nedenle kadın hak ettiği konumdan uzaklaştırıldıkça toplumda çözülmeler ve bozulmalar meydana gelir. Böylesi bir tabloda toplumun refah ve huzuru ancak kadının içinde yaşadığı koşulların iyileştirilmesi ve hak ettiği yeri almasına bağlıdır.

Kadının yeri ve haklarının hatırlanması elbette bir tek güne sığdırılmaması gereken bir durumdur. Nitekim toplumsal hayatın her alanında yer alan kadın sadece bir birey ya da anne değil aynı zamanda toplum demektir; insanlık demektir. Bu sebeple her yıl dünya genelinde kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün asıl gayesinin daha yaşanır bir dünyanın temellerini atmak; kadın ya da erkek olmanın ötesinde insan olarak var olduğumuzun bilincine varmak olduğu unutulmamalıdır.

Bu vesileyle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınları Günü’nü kutlar, toplumumuzda ve tüm dünyada kadının hak ettiği yeri almasını temenni ederim.                              

                                                                                                  Prof. Dr. Filiz KILIÇ

                                                                                                            Rektör


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.