banner461
banner195

Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, Görme Engelli Nuray Köybaşı’nı Evinde Ziyaret Etti

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, görme engelli Nuray Köybaşı’nı evinde ziyaret etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, Görme Engelli Nuray Köybaşı’nı Evinde Ziyaret Etti
26 Mayıs 2014 Pazartesi 18:22

banner143
banner134

 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, görme engelli Nuray Köybaşı’nı evinde ziyaret etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç,  Nuray Köybaşı’nın evinde gerçekleştirdiği ziyaretlerinde kendisine; Üniversitemiz Genel Sekreteri Sibel Akbaş, Umuda Bir Adım Tüm Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Belirir refakat etti.  

Rektörümüz ve beraberindekilerin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Nuray Köybaşı, özellikle Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın göreve geldiği günden bugüne; engellilere yönelik yaptığı güzel çalışmaları takip ettiğini ve bir engelli olarak bundan gurur duyduğunu belirtti.  Köybaşı konuşmasında ayrıca, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve üniversite bünyesinde bulunan Engelli Birimi tarafından engellilere yönelik düzenlenen her türlü etkinliğe katılmaya gayret ettiğini de sözlerine ekledi.

Engelli bireylerin toplumun her kesiminde bulunduğunu ve sağlıklı bir toplum için tüm engellilerin ‘engellerinin kaldırılması’ yönünde toplumun her kesimine görev düştüğünü belirten Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak üzerlerine düşen bu tür sosyal sorumluluk görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. Rektörümüz konuşmasında, “Toplumları oluşturan bireyler arasında daima engelli insanların bulunduğunu ve herkesin birer potansiyel engelli adayı olabileceğini unutmamak gerekir. Üniversite olarak bu güne kadar engelli öğrencilerimizin, çalışanlarımızın ve engelli misafirlerimizin ‘engellerini ortadan kaldırmak’ için gerekli alt yapı çalışmalarımızı yerine getirdik. Ayrıca üniversitemiz bünyesinde oluşturduğumuz Engelli Birimi vasıtası ile engellilerimizin sorunlarına yönelik bir çok proje gerçekleştirdik. Bundan sonra da engellilere yönelik duyarlı çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.