banner461
banner195

Rektörümüz Ürgüp FM’nin Canlı Yayın Konuğu Oldu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ürgüp’te yayın yapan Ürgüp FM’in konuğu oldu.

Rektörümüz Ürgüp FM’nin Canlı Yayın Konuğu Oldu
04 Eylül 2014 Perşembe 11:16

banner143
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ürgüp’te yayın yapan Ürgüp FM’in konuğu oldu.

Ürgüp FM Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Paslanmaz’ın hazırlayıp sunduğu ‘Haftanın Konuğu’ programının canlı yayın konuğu olan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin ortaya koyduğu başarılı çalışmalara değindi. Rektörümüz, “Kurulduğu dönemde 3 fakültesi ve 2 bin civarında öğrencisi bulunan bir üniversite iken şimdi geldiğimiz noktada 7 fakültesi, 7 meslek yüksekokulu, 3 enstitüsü,  2 yüksekokulu ve 10 bini aşkın öğrencisi olan bir üniversite konumundayız. Göreve başladığımız dönemde 2023’e kadar olan stratejik ve mastır planımız çerçevesinde yer alan yapılaşma, akademik ve idari personel ile öğrenci sayımız başta olmak üzere ortaya koyduğumuz tüm hedeflere her alanda ulaşmış bulunuyoruz. Şu anda da mevcut fakülte, meslek yüksekokulu ve diğer okullar ile bölümlerimizi güçlendirmeye çalışıyoruz. Bizim yerelden kopmadan evrensel bir üniversite olma hedefimiz var ve bu hedefimize ulaşma yönünde büyük başarılara imza attık. Öncelikli hedefimiz 2006 ve 2007’de kurulan 41 üniversite arasında nitelik ve nicelik açısından ilk sıralarda yer almaktı. Bu hedefimize ulaşmış durumdayız. Hatta ODTÜ’nün yaptığı yayın sıralamasında 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında 4’üncü; 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında 1’inci sırada yer aldık. Başarı grafiğini her geçen yıl arttıran bir üniversite olarak başarılarımızın haklı gurunu yaşıyoruz. Bizim en büyük hedefimiz ise dünyada rekabet edebilecek bir üniversite konuma gelebilmek” dedi.

Rektörümüz ayrıca Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin bugünlere gelmesine vesile olan başta hayırseverler olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Program sonunda Ürgüp FM Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Paslanmaz Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’a teşekkür belgesi takdim etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ali Çoksert - 4 yıl önce
M. Kemal çok mat çıkmış arha planda öne alınsaydı tam ortaya daha iyi olurdu bence yada yeni cumhurreisi daha renkli biri o konulabilirdi bir türk bayrağı ilen