banner461
banner195

Restorasyon Yatırım Programına Alındı

Yaklaşık iki yıldır restorasyon yapılması beklenen Nevşehir’in en önemli tarih ve kültür mirası Kurşunlu cami nihayet bu yıl restore edilecek.

Restorasyon Yatırım Programına Alındı
20 Ocak 2014 Pazartesi 09:44

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Yaklaşık iki yıldır restorasyon yapılması beklenen Nevşehir’in en önemli tarih ve kültür mirası Kurşunlu cami nihayet bu yıl restore edilecek.

Lale Devri Sadrazamı Nevşehirli Damat İbrahimpaşa’nın döneminde yaptırılan ve o günden bu yana ilimizin en önemli kültür mirası olarak dikkat çeken Kurşunlu Camiinde bu yıl bahar aylarında söz konusu restorasyon çalışmalarına başlanması bekleniyor.

Kurşunlu Camiin içerisinde bulunduğu Damat İbrahimpaşa Külliyesinde yapılacak olan restorasyon çalışmalarının sadece camii ile sınırlı kalmayacağı, hamam ve kütüphanenin de restore edileceği belirtildi.

Vakıflar Bölge Müdürlüğünün takibinde yapılacak olan restorasyon çalışmaları için ilk etapta 1 Milyon TL ödenek aktarılacağı belirtiliyor. Restorasyon çalışmalarının Özellikle camii bölümünde kısa sürede tamamlanmasına, camiinin ibadete mümkün mertebe kapatılmamasına da özen gösterilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.