banner461
banner195

Saat Kulesi Tamamlanıyor

Nevşehir Belediyesi tarafından Devlet Hastanesi civarındaki Şifa Meydanında bir süreden beri devam eden çevre düzenlemesi ve yol genişletme çalışmaları kapsamında yapımı planlanan Saat Kulesi’nin yapım çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

Saat Kulesi Tamamlanıyor
16 Haziran 2014 Pazartesi 12:20

banner143
Saat Kulesi Şifa meydanına farklı bir güzellik katacak
İlgili Galeriye Git
banner134
Saat Kulesi Şifa meydanına farklı bir güzellik katacak ...

Nevşehir Belediyesi tarafından Devlet Hastanesi civarındaki Şifa Meydanında
  bir süreden beri devam eden çevre düzenlemesi ve yol genişletme çalışmaları kapsamında yapımı planlanan Saat Kulesi’nin yapım çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in yakından takip ettiği ve çalışmaları yönlendirdiği Şifa Meydanı çevresinin düzenlenmesine yönelik çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Devlet Hastanesi’ne çift yol ağının kazandırıldığı düzenleme çalışmaları kapsamında yapımı planlanan Saat Kulesi’nin saati de takıldı. Kulenin Nevşehir’e özgü Sarı taşlarla kaplanmasında da artık sona gelindi.

Devlet Hastanesi’nin Gülşehir ilçe  yolu ile bağlantısında ulaşımı oldukça rahatlatacak Sulusaray beldesi bağlantı yolunun da tamamlanmasına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünde çift yol oluşturulmasına yönelik çalışmaların da aralıksız sürdüğü Şifa Meydanı çevre düzenlenmesi ve yol genişletilmesi çalışmaları çerçevesinde Devlet Hastanesi çevresinde de 2000 e yakın aracın yararlanabileceği bir de otopark oluşturulmasına yönelik alt yapı oluşturulmasına da devam ediliyor.

Çalışmalar kapsamında Şifa Meydanı’nda,işadamı Ulutaş Dirlik’in ailesi adına yaptırdığı Darüşşifa Camiinin de yapım çalışmaları sürüyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
SELİN DERİN - 4 yıl önce
saat kulesi̇ yapiliyor ama çok uzun sürmez yikilmasi.